Uniwersalne prezenty dla dzieci

Wybór prezentu dla dziecka bywa trudny. Nierzadko niewiele wiemy o zainteresowaniach malucha, albo o zawartości jego szafy z zabawkami. Mimo to chcemy być dobrą ciocią lub ulubionym wujkiem. Dlatego poszukujemy zabawek i gadżetów, które spotkają się z aprobatą dziecka bądź jego rodziców. W poniższym wpisie podajemy przykłady uniwersalnych i ponadczasowych prezentów.

W poszukiwaniu idealnego prezentu

Wiele osób rozpoczyna poszukiwania dziecięcego upominku od ustalenia tego, czym interesują się małe dzieci. Przyjęło się, że dla chłopców odpowiedni będzie samochód, a dla dziewczynki lalka lub pluszak. Tymczasem kolejne autko w bogatej kolekcji naszego bratanka może niczym się nie wyróżniać. Znudzone dziecko szybko straci zainteresowanie nowym prezentem. Podobnie dziewczynka niekoniecznie będzie skakać z radości na widok misia, jeżeli posiada już kilka podobnych. Uniwersalny prezent to taki, który będzie odpowiedni dla chłopca i dziewczynki, a dodatkowo przypadnie do gustu rodzicom. Nie musi to być bardzo droga zabawka. Wybierając się na urodziny do roczniaka lub dwulatka, warto zadbać o jego rozwój.

Jeździki dla dziecka – ćwiczymy równowagę

Na pierwsze urodziny dziecka można sprezentować mu jeździk. Dlaczego jeździk dla dziecka będzie trafionym prezentem? Dzieci w tym wieku stawiają dopiero swoje pierwsze kroczki. Dzięki jeździkom–pchaczom mają stabilne podparcie, ponieważ zabawka zapobiega upadkowi. Jeździki pozbawione uchwytów mogą im posłużyć do odpychania się nóżkami od podłoża. W ten sposób dzieci rozwijają zmysł równowagi. Natomiast interaktywny jeździk nie tylko wspiera naukę chodzenia, ale także zachęca do zabawy, pozytywnie wpływając na rozwój psychofizyczny dziecka. Zabawki posiadają bowiem elementy edukacyjne – motywy dźwiękowe oraz świetlne.

Rowerki biegowe i auta

Starsze maluchy z powodzeniem mogą korzystać z bardziej zaawansowanych jeździków dla dzieci w formie rowerków biegowych lub pojazdów na akumulator. Te ostatnie nierzadko do złudzenia przypominają samochody popularnych marek. Rowerek biegowy natomiast wspomaga utrzymanie koordynacji ruchowej, co ułatwia późniejszą samodzielną naukę jazdy na rowerze. Większość jeździków można zabrać ze sobą na spacer, by cieszyć się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu.

A gdy chce się pić…

Po intensywnej zabawie na dworze dzieci zwykle są spragnione. Tradycyjne kubki niekapki opóźniają rozwój mowy małego dziecka, wywołują wady zgryzu oraz utrwalają nieprawidłowy odruch ssania. Można temu zapobiec, dokonując świadomych wyborów dziecięcych akcesoriów. Pierwsze urodziny maluszka to dobra okazja ku temu, by podarować mu bidon BBox. Jest to innowacyjny kubek dla małych dzieci, który nie hamuje ich rozwoju, ale doskonale wspiera naukę samodzielnego picia. Przy okazji nic się z niego nie wylewa, a maluch może pić w dowolnej pozycji bez ryzyka zakrztuszenia. Produkty marki b.box wykonano z bezpiecznych dla dzieci materiałów, można je łatwo zdemontować i umyć w zmywarce. Kubek bbox to bardzo praktyczny prezent, który spotka się z uznaniem troskliwych rodziców.

Szeroki wybór jeździków dla dzieci oraz kubki i bidony marki b.box oferuje sklep internetowy manima.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − osiemnaście =