Jaki jest szacunkowy czas oczekiwania na protezę zębową?

Utracone zęby często obniżają samoocenę i wywołują dyskomfort psychiczny. Na domiar złego upośledzają funkcje gryzienia i żucia pokarmów. Nie oznacza to jednak, że trzeba to zaakceptować. Dzięki leczeniu protetycznemu z powodzeniem można uporać się z problemem utraconych zębów. Protetyk uzupełni braki i odbuduje utracone tkanki. Ile jednak pacjent będzie musiał czekać na protezę zębową?

Protetyk – ile trzeba czekać na protezę zębową?

Uśmiech bywa określany wizytówką człowieka. Dlatego wszelkie braki w uzębieniu mogą pogarszać samoocenę, a w skrajnym przypadku stanowią nawet przyczynę alienacji społecznej. Nie trzeba jednak się na to godzić. Leczenie protetyczne pozwala bowiem uzupełnić braki w uzębieniu i odzyskać pewność siebie. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Protetyk dobierze i wykona protezę zębową, dzięki czemu uśmiech odzyska dawną świetność. Ile jednak to zajmie? Jak długo trzeba czekać na protezę zębową

Wbrew pozorom czas oczekiwania na protezę zębową nie zależy wyłącznie od stopnia jej skomplikowania. Ogromne znaczenie ma sposób jej finansowania. Jeżeli proteza zębowa jest:

  • finansowana przez NFZ – trzeba na nią czekać 2-3 miesiące,

  • jest wykonywana w gabinecie prywatnym i finansowana ze środków własnych pacjenta – czas oczekiwania wynosi ok. 2-3 tygodni.

Przy wyborze gabinetu protetycznego i sposobu finansowania protezy zębowej warto mieć na uwadze nie tylko koszty, ale również fakt, że NFZ refunduje jedynie najtańsze i cieszące się umiarkowanym uznaniem użytkowników ruchome protezy akrylowe. Co dwa lata protezę wykonaną na fundusz można bezpłatnie naprawiać, a po upływie pięciu lat – wymienić na nową, nie ponosząc kosztów. Co jednak ważne, jeśli pacjent ma w uzębieniu mniej niż pięć ubytków, refundacja protezy zębowej mu nie przysługuje.

Proteza zębowa pozwala na dobre rozprawić się z problemem braków w uzębieniu. Nie tylko przywraca prawidłowe funkcje gryzu, ale również odbudowuje pewność siebie. Dlatego nie warto odkładać wizyty u protetyka na później.

Zapraszamy po więcej informacji: Protetyk Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 20 =