Singer maszyna do szycia tradition 2282 – Recenzja produktu!

Powiedzmy, że właśnie zdarzyło się tak, że mamy przed sobą wybór najlepszej maszyny do szycia, o jakiej dawno marzyliśmy. Zastanawiamy się wówczas, jaką maszynę wybrać, która z oferty będzie najlepsza i która posłuży nam długo? Warto wówczas zaczerpnąć opinii o maszynach do szycia zanim dokonamy ostatecznego zakupu.

Singer maszyna do szycia tradition 2282 – opis produktu

Maszyna do szycia, to produkt, który wybierany jest na lata. Zatem jego zakup powinien być dobrze przemyślany. Jedną z najczęściej polecanych i cieszących się dobrymi opiniami maszynami do szycia jest Singer maszyna do szycia tradition 2282. Można ją znaleźć w sklepie Lidl, ale również sprzedawana jest w sieci. Jej koszt to około 350zł. Jest rozbudowana i bardzo solidna.

Szczególnie polecana jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szyciem. Najlepsze maszyny wówczas powinny mieć kilka ściegów i zapewniać podstawowe funkcje. Powinny mieć też oczko do nawlekania igły, a także nożyk do odcinania nitki. Te podstawowe, ale również wiele dodatkowych zapewnia maszyna Singer maszyna do szycia tradition 2282. Dodatkowo dla osób początkujących nie poleca się maszyn droższych niż 700zł. A tutaj zaletą maszyny Singer 2282 jest również jej cena.

Obsługa maszyny Singer 2282 nie należy do skomplikowanych. Jest to maszyna prosta w obsłudze. Dodatkowo jest lekka, więc można ją swobodnie przenieść z miejsca na miejsce. Nie oznacza to jednak, że maszyna jest słaba i jej plastik nie trwały. Otóż korpus maszyny Singer 2282 wykonany jest z metalu. Dzięki temu maszyna Singer tradition 2282 ma zapewnioną stabilność podczas wykonywania prac nad szyciem zaprojektowanych rzeczy.

maszyna singer 2282

Najważniejsze funkcje Maszyny Singer Tradition 2282

Co najważniejsze, maszyna Singer tradition 2282 posiada wiele funkcji, które ucieszą niejedną krawcową, czy to zaawansowaną, czy mniej zaawansowaną. Otóż posiada ona 32 wbudowane ściegi, w tym 6 podstawowych, 6 elastycznych oraz 19 ozdobnych. A także, co jest bardzo przydatną funkcją, ma automatyczne obszywanie guzików. Jeśli chodzi o jej szczegółowy opis, to można powiedzieć również, że jest bardzo precyzyjna i szybka, ponieważ:

 • wykonuje 750 szwów na minutę
 • posiada wygodny przycisk cofania
 • ma regulowana długość i szerokość ściegu
 • jej szkielet wykonany jest z trwałego metalu
 • nawlekanie nici odbywa się automatycznie
 • posiada bogaty zestaw akcesoriów

Maszyna polecana jest zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Mogą z niej korzystać osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki, ale również może zostać wykorzystana, jako profesjonalna maszyna usługowa. Singer 2282 ma bardzo dobre opinie, warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem zakupu.

recenzja singer tradition 2282

32 unikalne programy w Singer tradition 2282

Jak wcześniej wspomniano, maszyna Singer tradition posiada 32 programy, które są unikatowe i bardzo polecane według opinii użytkowników o maszynie Singer tradition 2282. Maszyna nie należy do najdroższych, a jest porządna i z pewnością dla osoby początkującej będzie odpowiednia. Ściegi w maszynie, wystarczy zmienić za pomocą pokrętła, a każdy z nich jest oznaczony czytelnym znaczkiem.

Wybierać można spośród 19 ściegów dekoracyjnych, 6 podstawowych, a także 6 elastycznych. Każdy może wybrać swój ulubiony ścieg lub oczywiście dobrać go w zależności od potrzeb. Nie mniej jednak, wiele z nich zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ są ciekawe, rozmaite i niejednorodne.

 

Maszyna do szycia Singer 2282 – wady i zalety

Wielu z nas na początek wybierze daną maszynę do szycia, tylko dlatego, że jest ona w promocji. Ale warto zwrócić uwagę na wady i zalety danej maszyny, aby być z niej naprawdę zadowolonym i przeanalizować zakup. Maszyna do szycia Singer tradition 2282 posiada niewątpliwie wiele zalet, ale być może ma również wady. Aby to sprawdzić możemy poczytać opinie krawcowych lub zajrzeć na Singer tradition 2282 forum. Warto to sprawdzić. Do zalet niewątpliwie należą:

 • prostota w obsłudze maszyny, nie jest skomplikowana nawet dla początkujących,
 • do zalet zaliczyć można to, że cena maszyny do szycia Singer tradition 2282 jest niska,
 • maszyna do szycia radzi sobie z grubszymi materiałami,
 • można regulować długość i szerokość ściegów.

Singer maszyna do szycia tradition 2282 posiada również wady według opinii innych:

 • maszyna podczas użytkowania zaczyna być głośna,
 • przy rozpoczynaniu ściegów, cienki materiał jest wciągany w ząbki transportu maszyny Singer tradition 2282,
 • jeśli maszyna Singer tradition 2282 jest dużo używana, szybko się eksploatuje, sprawia wrażenie niestabilnej i trzęsie się,
 • stopki do maszyny Singer 2282 nie można docisnąć, brak regulacji.

Podsumowując, jest to maszyna, która jest odpowiednia dla osoby początkującej, która jeszcze nie wie czy na dłużej zwiąże się z szyciem, czy będzie to robić jedynie dorywczo. Bo jeśli dorywczo, lub w wolnym czasie, lub w ramach ćwiczeń, to Singer maszyna do szycia tradition 2282 będzie idealna. Ponad to, maszyna jest również idealna dla osób, które mają ograniczony budżet, ponieważ nie należy do najdroższych, jest to raczej niższa półka cenowa, co nie oznacza, że produkt jest gorszego sortu. Da się na niej szyć niemal wszystkie materiały, jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Jednakże szycie dzianinowych ubrań, czy cienkich materiałów może sprawiać problemy osobie niewprawionej.

singer maszyna do szycia tradition 2282

Maszyna Singer tradition 2282 – opinie krawcowych

Opinie krawcowych o maszynie z Lidla, są różne. Ale na pewno większość z nich jest przychylna produktowi. Wiele z krawcowych w swoich opiniach, mówi, że zawodowo nie mogłyby korzystać z tej maszyny, na co dzień w pracy, ale służy im ona do drobnych przeróbek, szycia maskotek, a także małych ubrań.

Zawodowe krawcowe, mówią, że maszyna Singer tradtition 2282 służy im już od wielu lat i są zadowolone. Nie zdarzyły im się awarie maszyny, szyją na niej nawet grubszy materiał, maty z podwójnym wypełnieniem. Maszyna Singer tradition cieszy się uznaniem, ponieważ według opinii krawcowych jest ona niedroga i na początek w zupełności wystarczy.

5 thoughts on “Singer maszyna do szycia tradition 2282 – Recenzja produktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dziesięć =