Ubezpieczenie smartfona – czy to rozwiązanie faktycznie ma sens?

Oferta na ubezpieczenie smartfona może wzbudzać skojarzenia ze zbędnym wydatkiem – w końcu nie po to istnieje możliwość skorzystania z gwarancji, żeby ponosić dodatkowe koszty przy zakupie nowego urządzenia, prawda? Niestety serwisy często odmawiają naprawy, tłumacząc swoje stanowisko tak zwanymi “uszkodzeniami mechanicznymi”, a nie faktyczną wadą produktu, którą obejmowałaby gwarancja. I w takich chwilach z pomocą może nam przyjść ubezpieczenie smartfona. Przyjrzyjmy się tej kwestii!

Kiedy ubezpieczenie smartfona jest najbardziej przydatne?

O swój telefon staramy się dbać z najwyższą starannością. Korzystamy z hartowanych szkieł zabezpieczających ekran oraz wybieramy casy, chroniące urządzenie podczas upadku. Wszystko w trosce o to, aby wybrany sprzęt posłużył nam jak najdłużej, zwłaszcza gdy cena wielu modeli jest dzisiaj naprawdę wysoka. I chociaż fabrycznie montowane ekrany oraz obudowy są coraz wytrzymalsze, to jednak w sytuacji np. upadku z wysokości nie będą wystarczającą ochroną. W takim przypadku autoryzowany serwis odmówi nam naprawy, chociaż będzie można się jej podjąć na własny koszt. Ale co zrobić w przypadku kradzieży? To jest właśnie taki moment, kiedy ubezpieczenie smartfona okazuje się najlepszą opcją.

Czy ubezpieczenie smartfona jest kosztowne?

Ubezpieczenie smartfona może się jawić jako zbędny dodatek. Należy jednak spojrzeć na nie przez pryzmat kosztu zakupu nowego urządzenia lub naprawy jego poszczególnych części (np. szczególnie drogiego wyświetlacza). W takich sytuacjach ubezpieczenie smartfona pozwala na zaoszczędzenie naprawdę pokaźnych kwot. Zakup ubezpieczenia smartfona lub usługi ochrony telefonu to dobra inwestycja, która pozwala zmniejszyć stres przy nieoczekiwanych sytuacjach. Zwłaszcza, że ich przewidzenie jest nierealne – mogą się zdarzyć każdej i każdemu z nas!

Dodatkowe sposoby ochrony swojego telefonu

Poza wykupieniem ubezpieczenia smartfona dobrym pomysłem jest także zakupienie specjalnej ochrony ekranu w postaci szkła hartowanego oraz wykonanej z odpornych tworzyw obudowy. Aby jeszcze lepiej zadbać o swój telefon, warto również zmienić własne nawyki. Chowanie smartfona do kieszeni kurtki, bluzy czy spodni naraża urządzenia na dodatkowe uszkodzenia. Lepszym rozwiązaniem są zdecydowanie specjalne smycze na telefon i szczelne etui. Nawet jeśli wydają się być passe, to jednak koszt naprawy urządzenia może być finalnie znacznie gorszym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =