Talerze – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Talerze znaleźć można chyba w każdej kuchni. Stanowią podstawowy element zastawy stołowej i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. W teorii, jeśli zamawiamy jedzenie z dostawą do domu, możemy korzystać z jednorazowych naczyń, lecz ich ekologiczność jest na bardzo niskim poziomie. Jednak potrawa wyeksponowana na talerzu wygląda znacznie bardziej zachęcająco! Talerze ułatwiają też krojenie mięsa i chronią stół przed zabrudzeniem. W dodatku mogą stanowić prawdziwe dzieła sztuki, dzięki bogatemu i pomysłowemu wzornictwu.

Talerze powszechnie stosowane, produkowane są z różnych materiałów i mają odmienne przeznaczenie. Kilka najbardziej oczywistych modeli to talerze śniadaniowe, duże, głębokie czy deserowe. Ta lista jest jednak zdecydowanie dłuższa. Można do niej dodać choćby bulionówki, talerze do przekąsek czy nawet spodki pod filiżanki.

Wybierając nowe talerze, warto zastanowić się nie tylko nad ich przeznaczeniem, ale również nad materiałem, z którego są wykonane, czy ich wyglądem. Będziemy z nich regularnie spożywać posiłki, powinny zatem być estetyczne, a także wytrzymałe.

Bogactwo i różnorodność

Współcześnie wytwarzane talerze są dostępne w tak licznych kształtach i kolorach, że bez trudu każdy znajdzie taki, który spełni wszystkie stawiane przed nim wymagania. Najłatwiej przekonać się o tym odwiedzając sklep internetowy DUKA. Przeglądając kolejne produkty, zorientujemy się, jak niezwykłe są dzisiejsze talerze i z jak wielu materiałów są one wykonane.

Talerzyki deserowe

Mniejsze od śniadaniowych, przeznaczone do serwowania na nich ciast i innych wypieków.

 • TALERZYK TALERZ DESEROWY DUKA STREET ART ATTERBORGA – okrągły talerzyk o średnicy 16,2 cm, który został ozdobiony charakterystycznymi dla „sztuki ulicznej” wzorami. Piękne kolory i kreacje nawiązujące do szwedzkich nurtów artystycznych sprawiają, że jest to absolutnie unikatowe dzieło. Materiał, z którego został wykonany, to porcelana.
 • TALERZYK TALERZ DESEROWY DUKA TIME – kto powiedział, że talerze muszą być okrągłe? DUKA TIME to najlepszy dowód na to, że nietypowy kształt to atut, a nie wada! Delikatnie zakrzywione krawędzie tego talerzyka przywodzą na myśl lekko zagięte brzegi liścia dryfującego na wodzie. Wykonany z porcelany, o wymiarach 15,2 x 13 x 2,3 cm, zachwyci każdego, kto ceni nietypowe i kreatywne rozwiązania.
 • MINI TALERZYK DESEROWY DUKA SIREN – to wyjątkowy talerzyk wykonany z kamionki. Jego nieregularne brzegi i ręcznie kładziona powłoka nadają mu niepowtarzalny charakter. Średnica 11,5 cm absolutnie wystarczy do serwowania na DUKA SIREN różnego rodzaju słodkości.
 1. Talerze śniadaniowe

Idealne do podawania kanapek, tostów czy jajecznicy. Absolutnie niezbędne w każdej kuchni.

 • TALERZ ŚNIADANIOWY DUKA OKINAVA – okrągły talerz o nieregularnych brzegach i średnicy 21 cm, który zachwyca swoim wykonaniem. Czerń i granat tworzą na jego powierzchni piękne, i kreatywne połączenie (dzięki ręcznie kładzionej na to naczynie powłoce). Wykonany z ceramiki, urzeka pod każdym względem!
 • TALERZ ŚNIADANIOWY W KWIATKI DUKA FELICIA FIRANDE – idealny dla miłośników klasyki i wzorów kojarzących się ze sztuką ludową. Porcelana DUKA FIRANDE ma szlachetny, kremowy kolor. Średnica 19,5 cm w zupełności wystarczy, by podać na tym talerzu nawet obfite śniadanie.
 • TALERZ ŚNIADANIOWY TALERZYK DUKA NORD – talerz ze szkła? Jak najbardziej! Wykonanie ręczne umożliwia uchwycenie pęcherzyków powietrza, które tworzą na powierzchni talerza wzór kojarzący się z kropelkami wody. Średnica DUKA NORD to 21,8 cm.
 1. Talerze obiadowe

Niezastąpione podczas serwowania dowolnych potraw, często określanych mianem „drugie danie”.

 • TALERZ OBIADOWY PROSTOKĄTNY DUKA DINE – obiad podany na prostokątnym talerzu DUKA DINE nie traci na walorach estetycznych. Wręcz przeciwnie! To ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy chcieliby tradycyjną zastawę stołową zastąpić innowacyjnymi i nietypowymi naczyniami. Wykonany z porcelany, o wymiarach 29 cm na 22 cm, DUKA DINE może być właśnie takim rozwiązaniem!
 • TALERZ OBIADOWY PŁASKI W KWIATY DUKA EDEN – płaski talerz to kolejna nietypowa propozycja. Kolorowy, z kwiatowymi motywami kojarzącymi się z rajskim ogrodem, ze złoconymi brzegami. DUKA EDEN został wykonany z kamionki, a jego średnica to 26,9 cm. Podane na tak pięknym talerzu danie, zyska dodatkowe walory estetyczne.
 • TALERZ OBIADOWY DUKA LAGUN – o nieregularnym brzegu, wykonany z kamionki, w kolorze srebra zmieszanego z błękitem. To zdecydowanie unikatowy talerz, który z pewnością znajdzie swoich zwolenników szukających czegoś innego, niż tradycja. Średnica DUKA LAGUN to 28 cm.
 1. Talerze głębokie

Niezbędne w kuchni miłośników zup, makaronów (np. spaghetti) czy gulaszów.

 • TALERZ GŁĘBOKI DUKA TIME – podobnie, jak talerzyk deserowy DUKA TIME, tak i to naczynie charakteryzuje nietypowy kształt, i pięknie zakrzywione krawędzie. Wykonany z porcelany, o wymiarach 22,3 cm x 19 cm x 6,1 cm, jest idealnym talerzem do serwowania zup.

Talerz dla każdego i na każdą okazję

Oferta sklepu DUKA udowadnia, jak różnorodne są współczesne talerze. Znajdą zastosowanie w kuchniach tradycyjnych i nowoczesnych, spełniając wymagania zarówno miłośników standardowych rozwiązań, jak i tych, którzy lubią innowacje i kreatywność. A podawane na nich dania zyskują wyjątkową i niepowtarzalną oprawę – istotną zarówno na co dzień, jak i podczas podejmowania gości.

Wybierając zastawę talerzy do swojej kuchni najlepiej kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami odnośnie do estetyki, ale dobrze jest też pamiętać o funkcjonalności. Przed dokonaniem zakupu zawsze warto sprawdzić szczegółowe informacje o danym produkcie – poznanie dokładnych wymiarów pozwoli nam upewnić się, że talerze bez trudu zmieszczą się np. w szufladzie. Koniecznie należy też zwrócić uwagę na to, czy wybrane talerze można myć w zmywarce czy też konieczne jest mycie ręczne.

Jednak gdy już przejrzymy całą ofertę talerzy DUKA i zapoznamy się z parametrami poszczególnych produktów, z pewnością będziemy w stanie wybrać komplet, który odmieni naszą kuchnię i nada serwowanym daniom wyjątkową oprawę i estetykę. A to przecież równie ważne, jak komfort użytkowania.

 • TALERZ GŁĘBOKI DUKA FELICIA – idealnie biała porcelana w połączeniu z nietypowym kształtem, zachwyci każdego biesiadnika. DUKA FELICIA wyróżnia się na tle talerzy głębokich wyjątkowo wysokimi brzegami (4,5 cm). Jego średnica to 20 cm, a całkowita pojemność – 450 ml.
 • TALERZ GŁĘBOKI W KROPKI DUKA RIVIERA – to kompromis pomiędzy tradycją, a nowoczesnością. DUKA RIVIERA ma tradycyjny, okrągły kształt (choć z pewnymi nieregularnościami), jest wykonany z porcelany, ale wyróżnia go przede wszystkim nietypowe zdobienie oraz wysokie na 4,3 cm brzegi. Średnica talerza to 22,1 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =