Jak wygląda zakup używanego samochodu u autoryzowanego dealera?

W Polsce bardzo duża grupa kierowców decyduje się na zakup samochodu używanego. Powodem jest oczywiście korzystniejsza cena, wciąż jednak nabywcom zależy na tym, by była to transakcja bezpieczna. Czy zakup u dealera jest pod tym względem lepszy?

Dlaczego warto kupować używane auta w autoryzowanych salonach?

Wady pojazdu bywają trudne do wykrycia, a niektóre usterki dają o sobie znać dopiero po jakimś czasie, przez co zakup używanego samochodu zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem. Na nowe auta udzielana jest gwarancja, na używane już nie, chyba że sprzedawcą jest autoryzowany dealer. W salonach samochodowych dostępna jest taka właśnie opcja, przez co kupujący jest w bardziej komfortowej sytuacji, bo część usterek, jakie ewentualnie wystąpią w okresie gwarancji, zostanie naprawiona za darmo. U dealera można też liczyć na ofertę sprzedaży ratalnej, wykupić tańsze ubezpieczenie, otrzymać korzystny plan serwisowy. Prywatni sprzedawcy nie zapewniają praktycznie żadnych dodatkowych usług.

W jakim stanie są używane auta u dealera?

Autoryzowanym dealerom bardzo zależy na dobrej opinii, a sprzedaż wadliwych samochodów szybko podkopałaby renomę całej marki. Dlatego właśnie używane auta są zawsze po przeglądach technicznych, które przeprowadza stacja kontroli pojazdów. Warszawa oraz inne duże miasta to szczególnie dobre miejsce na zakup używanego samochodu, bo ze względu na liczną konkurencję dealerzy starają się zapewnić jak najlepsze usługi, co przekłada się na wyższą dostępność dobrej jakości aut w atrakcyjnych dla klienta cenach. Specjaliści z salonu Autoplaza dodają jeszcze, że na miejscu zawsze można przejrzeć całą historię serwisową auta oraz sprawdzić jego pochodzenie, a zainteresowane zakupem osoby mogą się zdecydować na jazdę próbną.

Jak wybrać odpowiedni samochód dla siebie?

Jeśli chodzi o auta używane, Ford oraz inne popularne marki to najlepszy wybór dla kierowcy. Z wielu względów: jest bardzo duży wybór różnych wersji silnikowych oraz wyposażenia, nie ma problemu z serwisem, cenione modele wolniej tracą na wartości i można je odsprzedać za dobrą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 5 =