Systemy AV – co to i gdzie warto je wykorzystywać?

Nowoczesne systemy AV to rozwiązania coraz powszechniej wykorzystywane w różnych sferach naszego życia. Instalacje i ekspozycje audiowizualne nie są już jedynie domeną handlu czy rozrywki, ale również wielu innych branż. Dowiedz się, czym konkretnie są systemy AV oraz gdzie warto je stosować?

Co to jest system AV?

System audiowizualny to rodzaj elektronicznego medium, wykorzystującego w przekazie zarówno elementy wizualne, jak i dźwiękowe. Składa się z różnych urządzeń służących do przekazywania i reprodukowania obrazów i dźwięków. Zaawansowane systemy audiowizualne są zazwyczaj projektowane i wykonywane na indywidualne zamówienie, z uwzględnieniem konkretnego projektu i specyfikacji obiektu. Realizacją usług tego typu zajmują się wyspecjalizowane firmy oferujące kompleksowe systemy AV Trias, jest jedną z nich. To przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem, mogące się poszczycić bogatym portfolio z setkami realizacji indywidualnych systemów audiowizualnych dla firm, ale również instytucji publicznych, muzeów, centrów nauki oraz innych podmiotów.

Firma zajmuje się m.in. kompleksowym tworzeniem systemów AV. Jej zadaniem jest właściwy dobór poszczególnych elementów systemu, ich montaż i konfiguracja. W procesie doboru i montażu urządzeń specjaliści biorą pod uwagę wiele kwestii, w tym przede wszystkim wymagania i potrzeby użytkowników, ale też estetykę i wystrój wnętrza.

Systemy audiowizualne – gdzie są wykorzystywane?

Nowoczesne systemy audiowizualne są obecnie wykorzystywane w różnych branżach i sferach życia. Są praktycznym narzędziem stosowanym w biznesie, np. w salach konferencyjnych w biurowcach, handlu (w centrach handlowych) i rozrywce, np. kinach czy klubach.

Po rozwiązania tego typu coraz chętniej sięgają też placówki edukacyjno-kulturalne, takie jak muzea, galerie sztuki czy centra nauki. Przykładem wykorzystania systemu AV w tego rodzaju obiektach jest Muzeum Mazowieckie w Płocku, a konkretnie wykonana przez Trias ekspozycja Art Déco poświęcona sztuce dwudziestolecia międzywojennego. Zaawansowane technologicznie instalacje audiowizualne oraz eksponaty multimedialne pozwoliły uzyskać wyjątkową wystawę, która w arcyciekawy i wiarygodny sposób przedstawia historię tego okresu. Ekspozycja obejmuje m.in. interaktywne kalendarium, ekrany dotykowe 3D oraz mapping 3D, który tworzy iluzję optyczną i pozwala zwiedzającym poczuć się jak w mieście z początków XX wieku.

Interesującym przykładem jest też realizacja centrum nauki Trias, jako wyspecjalizowana firma, kolejny raz zaprojektowała i stworzyła wyposażenie obiektu, które zachwyca odwiedzających, niezależnie od ich wieku. Specjaliści wykorzystali nowoczesne rozwiązania audiowizualne do wykonania ekspozycji w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Dzięki temu powstał ogromny, nowoczesny obiekt z wystawami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Laboratoria, 100 stanowisk doświadczalnych, liczne warsztaty i ekspozycje multimedialne pozwalają zwiedzającym na poznawanie świata nauki w przyjemny i zachęcający sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + sześć =