Sklep z artykułami kaletniczymi Craftpoint

Kaletnictwo przeżywa w ostatnich latach prawdziwy renesans. W końcu finalnie masa osób zaczęła znów interesować się kaletnictwem potrzebując do tego odpowiednich narzędzi. W głowach kaletników znajduje się masa pomysłów, które chcą wytworzyć. Do wytworzenia takich projektów najpotrzebniejsze są narzędzia, ale przede wszystkim najwyższej jakości, równo ucięta skóra bydlęca.

Pasy skórzane naturalne – Craftpoint

Materiałem, który bardzo przydaje się osobom chcącym wykonać skórzane paski do spodni są pasy skórzane naturalne. Craftpoint to sklep internetowy, który sam wycina pasy skórzane naturalne na potrzeby klientów. Dzięki temu do ich rąk trafiają dokładnie wycięte na wymiar pasy zaoszczędzając im ryzyka nierównego wycięcia pasa skóry i pozostawiania ścinek, które trudno wykorzystać.

Skóra bydlęca licowana jest materiałem, z którego pracownicy sklepu wycinają pasy skórzane naturalne – Craftpoint tworzą pasjonaci, którzy sami wykonują paski do spodni i potwierdzają, że taka kompozycja jest perfekcyjna. Praca z takim kawałkiem idealnie skrojonej, szlachetnej skóry bydlęcej jest czystą przyjemnością.

Skóra bydlęca przeznacza na pasy skórzane naturalne jest garbowana metodą roślinną. Oznacza to, że skóra przygotowana jest dosłownie zgodnie z naturą – używając od początku do końca naturalnych roślin zawierających w swoim składzie garbniki. Pasy skórzane naturalne można wykorzystać również jako paski do torebek, które są niezwykle silne i mocne. Nie rozciągają się tak jak podrabiane paski zbudowane z kompozycji tanich materiałów azjatyckiego pochodzenia.

Przygotowanie skóry kaletniczej

Skóra kaletnicza jest materiałem, który nie wystarczy zdjąć ze skóry zwierzęcia i przeznaczyć do sprzedaży. Pasy ze skóry naturalnej Craftpoint są idealnie przygotowane w taki sposób, aby kaletnik czerpał 100% przyjemności z procesu twórczego. Jest ona oporządzana z resztek tłuszczu równocześnie będąc odpowiednio nawilżana. Dzięki temu łatwo z nią pracować – łączenie i krojenie staje się czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 5 =