Fizjoterapia na Bielanach – gdzie szukać?

Fizjoterapia stanowi nieodłączny element rehabilitacji. Jej głównym celem jest rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie pacjentom pełnej sprawności ruchowej, umożliwiającej im normalne funkcjonowanie. Dowiedz się, czym dokładnie jest fizjoterapia oraz w jakich sytuacjach warto z niej skorzystać.

Co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to dział współczesnej medycyny klinicznej zajmujący się wykorzystaniem ruchu oraz zjawisk fizycznych, celem poprawienia sprawności ruchowej oraz ogólnej kondycji fizycznej organizmu człowieka. Warto wiedzieć o tym, że fizjoterapia składa się z dwóch podstawowych działów – kinezyterapii, czyli rehabilitacji ruchowej oraz fizykoterapii bazującej na zabiegach fizykalnych.

Do najczęściej stosowanych metod fizjoterapeutycznych zalicza się m.in. masaże lecznicze, kinezyterapię, hydroterapię, termoterapię, klimatoterapię, balneoterapię, światłolecznictwo, elektroterapię, magnetoterapię, leczenie ultradźwiękami, aerozoloterapię oraz terapię manualną.

Fizjoterapia – dla kogo?

Powodów, dla których warto skonsultować się z fizjoterapeutą, jest wiele. Metody terapii zarówno dzieci, dorosłych czy osób starszych są co raz szersze . Wykorzystuje się je w przychodniach, uzdrowiskach czy rekreacji i kosmetologii. Terapia jest skuteczna w przypadku leczenia schorzeń ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowo-mięśniowego, sercowo-naczyniowego, a także oddechowego.

Z zabiegów fizjoterapii skorzystać mogą osoby, które zmagają się m.in. z:
– przewlekłą chorobą zwyrodnieniową stawów,
– zwyrodnieniem kręgosłupa,
– nerwobólami i przykurczami,
– rwą kulszową,
– przewlekłym zapaleniem nerwów,
– zespołem bolesnego barku i łokcia (tzw. łokieć tenisisty),
– naciągnięciem mięśni,
– zaburzeniami krążenia obwodowego,
– zanikiem mięśni,
– chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym,
– dolegliwościami bólowymi po urazach narządu ruchu.

Gdzie znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Choć jeszcze do niedawna z pomocy fizjoterapeuty skorzystać mogli wyłączenie pacjenci posiadający skierowanie od ortopedy bądź reumatologa, to dzisiaj na konsultacje specjalistów może umówić się każdy, kto zmaga się z dokuczliwymi bólami ze strony układu ruchowego. Jednym z miejsc oferujących szeroki zakres usług fizjoterapii jest Przychodnia Renort – Słuchając Ciała, której placówka zlokalizowana jest m.in. na Bielanach ul. Kasprowicza 36A.

Fizjoterapia ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest oczywiście możliwość złagodzenia bądź całkowitego pozbycia się uciążliwych dolegliwości bólowych. Co więcej, właściwie poprowadzona fizjoterapia pozwala uniknąć inwazyjnych zabiegów medycznych, poprawiając tym samym jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − dwa =