Jak dobrze kupić używany samochód osobowy?

Osobowy samochód bardzo ułatwia codzienne życie. Tego typu auta Polacy najczęściej kupują na rynku wtórnym, za czym przemawiają głównie względy finansowe. Warto jednak pamiętać o tym, że pojazd powinien odpowiadać konkretnym potrzebom, dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad jego wyborem.

Używany samochód – dla rodziny czy singla?

Planując zakup używanego auta osobowego, należy określić jego przeznaczenie. Samochód dla rodziny musi sprostać nieco innym wymogom niż pojazd dla pary czy singla. W zależności od użytkowników pod uwagę brane są różne przesłanki, m.in. pojemność bagażnika, funkcjonalność wnętrza czy rodzaj nadwozia. Oczywiście są klasyki, które odznaczają się ponadczasowym charakterem, np. stosunkowo nowa Honda CR-V jest autem, które doskonale sprawdzi się w różnych warunkach.

Używany samochód – na co zwrócić uwagę?

Eksperci z salonu Honda Plaza radzą, aby nie kupować zbyt wiekowych samochodów. Ich ceny są co prawda niezwykle kuszące, ale z reguły im starszy pojazd, tym więcej kosztują naprawy. Maksymalnie pięcioletni samochód to niemały wydatek, ale inwestując w porządne auto w dobrym stanie technicznym, zyskuje się sporo w dłuższej perspektywie. Jeżeli ktoś dysponuje pokaźniejszym budżetem, może też poszukać okazji na rynku pierwotnym. Wyprzedaż rocznika Hondy to przykład takiej właśnie okazji. Przy zakupie auta osobowego z rynku wtórnego liczą się też przebieg oraz kondycja poszczególnych elementów. Podczas spotkania ze sprzedawcą należy dokładnie obejrzeć samochód oraz zabrać go na jazdę próbną. Przy tej okazji warto odwiedzić zaprzyjaźniony warsztat, gdzie fachowcy zweryfikują informacje podane przez sprzedawcę.

Używany samochód – gdzie kupić?

Używane auto osobowe można kupić od osoby prywatnej. Jest to rozwiązanie cieszące się w Polsce największą popularnością. Istnieją jednak i inne opcje, np. zakup pojazdu z drugiej ręki w salonie. W tym przypadku można mieć pewność, że stan techniczny i prawny samochodu nie wzbudzi żadnych zastrzeżeń. Poza tym w salonach można dostać gwarancję na używane auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 9 =