Sprzedaż samochodu używanego, szczególnie wyjątkowo starego, nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Bo nawet proponując niską cenę, trudno jest znaleźć kupca, który będzie chciał jeździć autem o takim standardzie. Warto wówczas rozważyć opcję sprzedaży samochodu do skupu.
Sprzedaż samochodu używanego, szczególnie wyjątkowo starego, nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Bo nawet proponując niską cenę, trudno jest znaleźć kupca, który będzie chciał jeździć autem o takim standardzie. Warto wówczas rozważyć opcję sprzedaży samochodu do skupu.
Jak działa skup aut?
Skup samochodów odkupuje auta w każdym stanie, nowe i używane, powypadkowe, niesprawne oraz sprawne, także poleasingowe. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że zaproponuje niższą cenę od ceny rynkowej. Działania te są podyktowane koniecznością odsprzedania pojazdu nowemu nabywcy z zyskiem dla skupu. Pewne natomiast jest, że bez względu na to, czy auto, którego chcemy się pozbyć, ma kolor biały, czy czarny, posiada wgniecenia, rdzę, bogate czy ubogie wyposażenie, skup zawsze będzie nim zainteresowany.
Jak przebiega sprzedaż auta do skupu?
Proces sprzedaży auta rozpoczyna się już od pierwszego kontaktu z przedstawicielem skupu. Każdy punkt może działać na nieco innych zasadach, ale zazwyczaj sam przebieg sprzedaży samochodu wygląda tak samo. Wiele skupów posiada stronę internetową, a na niej specjalny formularz, który wystarczy wypełnić, aby tym prostym sposobem przebrnąć do kolejnego etapu, czyli do bezpłatnej wyceny. Wycena jest przeprowadzana na podstawie przekazanych informacji. Jeśli strony są dogadane, dochodzi do podpisania umowy kupna-sprzedaży. Niektóre skupy samodzielnie i bezpłatnie odbierają oraz transportują samochód. Jedyne, co musi zrobić sprzedający, to wyrejestrować auto w urzędzie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby klient samodzielnie dostarczył swój samochód do punktu skupu i tam podpisał umowę. Pieniądze otrzyma od razu w formie gotówki albo przelewu. Wszystko zależy od ustaleń i firmy.
Czy warto oddać samochód do skupu?
Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto oddać samochód do skupu, czy może lepiej sprzedać go bezpośredniemu użytkownikowi. Albo na przykład zezłomować. Możliwości jak widać, jest wiele. Decydując się na skup aut, należy wiedzieć, że jest to szybka i wygodna metoda. Nie trzeba szukać klientów na własną rękę, uczestniczyć w prezentacji samochodu i wysłuchiwać narzekania na lakier, przebieg, brak tego, czy tamtego w wyposażeniu itd. Porównując złomowanie auta ze skupem, trzeba mieć na uwadze to, że w skupie czasem za niesprawne auto można dostać wyższą cenę, niż w punkcie złomowania. Warto więc przynajmniej zorientować się, jaka jest oferta skupu i zastanowić, czy przypadkiem nie przyniesie nam więcej korzyści.
Aktualnie skupy aut działają na terenie całej Polski, szczególnie w większych miastach. Swoje usługi świadczą również na terenie okolicznych miejscowości, a niekiedy nawet całego województwa. Dlatego bez problemu dotrą do każdego, kto chce tym prostym i wygodnym sposobem pozbyć się powypadkowego, popsutego, czy sprawnego auta, niezależnie od jego rocznika. Bo takimi właśnie samochodami punkty skupu są zainteresowane. Przedstawiciel skupu nie narzeka, nie targuje się, nie straszy rezygnacją z zakupu. Wycenia auto na podstawie informacji przekazanych przez właściciela i finalizuje transakcję.
Artykuł napisany przy współpracy z http://www.lider-auto.pl/skup-samochodow-aut-uszkodzonych.php