Rodzaje podłóg drewnianych – wybór podłogi na ogrzewanie podłogowe

Stojąc przed wyborem podłogi w domu lub mieszkaniu, bierze się pod uwagę najczęściej podłogi drewniane, jako że wnoszą do domu ciepło, komfort oraz elegancję i są od niepamiętnych czasów wciąż modne. Jednakże wybór podłogi drewnianej pociąga za sobą analizę potrzeb, jak i wyselekcjonowanie spośród rodzajów podłóg drewnianych. Sprawdź, jaką podłogę drewnianą możesz wybrać.

Rodzaje podłóg drewnianych

W jednym z największych sklepów dedykowanym podłogom – Super Parkiet jest możliwość zakupu wszystkich spośród rodzajów podłóg drewnianych. Warto wymienić tu:

  • deski warstwowe;
  • deski lite;
  • deski lakierowane;
  • deski olejowane;
  • parkiet;
  • deski na ogrzewanie podłogowe.

Taki podział jest dużym ułatwieniem dla klienta, dużo szybciej wyszukuje się podłogę, która może zainteresować.

Deski na ogrzewanie podłogowe

Nie wszystkie rozwiązania podłóg drewnianych nadają się na ogrzewanie podłogowe, które to coraz częściej pojawia się w mieszkaniach i domach. Coraz więcej osób wybiera rozwiązania ekologiczne i nie ma się co dziwić. Tym bardziej w czasie, kiedy węgiel jest bardzo drogi, poza tym aktualnie jego dostępność jest praktycznie zerowa w składach węglowych.

Instalacja podłogi na ogrzewaniu podłogowym nie różni się od położenia podłogi na standardowej wylewce. Niemniej przed montażem powinno się wykonać pomiary twardości i wilgotności posadzki. Temperatura układanej podłogi podczas jej montażu nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza. Po położeniu podłogi drewnianej i podczas pierwszego uruchomienia należy powoli zwiększać temperaturę, aby uniknąć pęknięć i deformacji. Wierzchnia warstwa podłogi nie może przekroczyć 27 stopni Celsjusza.

Sklep Super Parkiet zapewnia odpowiednie podłogi drewniane, tak by spełniały wszystkie wymagane warunki. Między innymi do wyboru są produkty dostępne u znanych producentów podłóg:

  • Finish Wood Midi Deska;
  • Superplank Deska;
  • Finish Wood Maxi Deska;
  • Fertig Deska.

Jakie wybrać drewno na ogrzewanie podłogowe?

Najważniejsze, aby drewno było już sezonowane, o najniższym oporze cieplnym. Jeśli wybierasz pomiędzy deskami warstwowymi a litym drewnem, najlepiej, aby twój wybór padł na deski warstwowe, ponieważ ich konstrukcja wpływa korzystniej na stabilność produktu, zmniejszając nawet do 70% ryzyka naprężeń i odkształceń.

Z rodzimych gatunków drewna najlepiej wybrać dąb, natomiast z drewna egzotycznego sprawdzi się merbau, iroko oraz doussie. Na ogrzewanie podłogowe nie wybieraj gatunków takich jak buk lub klon przez wzgląd na wysoki współczynnik skurczu obu gatunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =