Podpowiadamy, jak pomalować łóżko dziecięce

Chcesz przeprowadzić metamorfozę pokoju swojego dziecka? Mamy dobrą wiadomość – wcale nie musisz wymieniać wszystkich mebli. Wystarczy je pomalować, aby wnętrze zyskało zupełnie inny charakter. Z naszego wpisu dowiesz się, jak szybko i skutecznie pomalować łóżko dziecięce na dowolny, wybrany przez Ciebie kolor.

Czego potrzebujesz do pomalowania łóżka?

Zanim przystąpisz do pracy, musisz zaopatrzyć się w kilka potrzebnych produktów i akcesoriów. Najważniejsza z nich jest z całą pewnością farba, której wybór nie powinien być przypadkowy. Dobrym rozwiązaniem są farby kredowe „No seal” marki Vintro. Zaopatrzysz się w nie np. w sklepie internetowym https://vintro.pl/, który oferuje szeroki wybór farb do domu w wielu kolorach. Niezbędne będą także:

– pędzel lub wałek,

– papier ścierny,

– miska z czystą wodą,

– szare mydło,

– gąbka,

– ściereczka.

Jak przygotować się do pracy?

Jeżeli zdecydujesz się na użycie farb kredowych Vintro, przygotowanie do malowania potrwa zaledwie chwilę. Wystarczy, że dokładnie umyjesz i wyczyścisz powierzchnię mebla za pomocą wody i szarego mydła bądź innego, delikatnego detergentu. Nie będzie konieczne szlifowanie starych powłok, chyba że Twój wybór padnie na inny rodzaj farby. Jeżeli wykonałeś wszystkie opisane przez nas czynności, teraz możesz przejść do części właściwej, czyli do malowania łóżka.

Jak pomalować łóżko dziecięce?

Farbę kredową dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Za pomocą wałka lub pędzla nanieś pierwszą warstwę na wszystkie elementy łóżka i pozostaw je do wyschnięcia. Następnie lekko przetrzyj powierzchnię papierem ściernym, najlepiej o gradacji powyżej 200, aby usunąć ewentualne nierówności. Teraz przyszedł czas na nałożenie drugiej warstwy – jeżeli nic spod spodu nie prześwituje, malowanie jest już skończone. Jeśli jednak są widoczne prześwity i powierzchnia nie jest równomiernie pokryta kolorem, konieczne będzie nałożenie trzeciej warstwy. Pozostało już tylko pomalowanie całości lakierem i gotowe!

Możesz również użyć innowacyjnych Farb Kredowych „No seal”, które nie wymagają lakierowania. Przygotowanie i malowanie wyglądają identycznie, jak opisaliśmy wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =