Proterm.info.pl – Profesjonalna budowa węzłów cieplnych!

W dobie rosnących cen energii elektrycznej oraz grzewczej coraz częściej użytkownicy domów jednorodzinnych decydują się na przyłączenie się do sieci miejskiej i odbiór mocy grzewczej za pośrednictwem kompaktowych węzłów cieplnych. Wszędzie tam gdzie jest to możliwe tzn. w miejscach w których poprowadzona jest miejska sieć grzewcza, takie rozwiązanie jest ekonomicznie uzasadnione, ponieważ poza niższymi kosztami eksploatacji gwarantuje również większą niezawodność układu grzewczego w budynkach jedno i wielorodzinnych. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat budowy węzłów cieplnych? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Węzły cieplne Bydgoszcz

Firma proterm.info.pl Bydgoszcz specjalizuje się w budowie i serwisie systemu ciepłowniczego, instalacji centralnego ogrzewania, a także nadzoruje systemem zabezpieczenia i sterowania siecią cieplną. Modernizacja systemu ciepłowniczego nie zawsze przynosi zakładane efekty uzyskania większej sprawności i zautomatyzowania obwodów ciepłowniczych.

Niejednokrotnie najlepszym rozwiązaniem staje się wymiana węzłów cieplnych wraz z elementami automatyki sieci ciepłowniczej. Proterm posiada wieloletnie doświadczenie w budowie węzłów ciepłowniczych. Działalność firmy Proterm obejmuje szeroki zakres usług od budowy sieci poprzez roboty instalacyjne. Do podstawowych zadań, należy produkcja węzłów cieplnych, konserwacja węzłów ciepłowniczych, instalacje sanitarne, instalacja gazowa i pozostałe prace w zakresie instalacji wewnętrznych.

budowa węzła cieplnego

Dobór węzła cieplnego

Świadczymy usługi w zakresie obiektów budowlanych jak wymiana instalacji gazowych, wymiana instalacji wewnętrznej wody, kanalizacji, wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji. Przedsiębiorstwo energetyki cieplnej poprzez sieć rurociągów preizolowanych dostarcza wysokoparametrowy czynnik grzewczy do kompaktowego węzła cieplnego. Ten format węzła jest dziś najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem odbioru ciepła sieciowego przez końcowych użytkowników. Węzeł cieplny wielofunkcyjny obsłuży zarówno Instalację grzewczą budynku oraz podgrzeje ciepłą wodę użytkową.

Kolejnym etapem jest przyłącze sieci cieplnej do budynku i dobór kompaktowego węzła cieplnego https://proterm.info.pl/wezly-cieplne-bydgoszcz/ wg. zapotrzebowania na moc grzewczą obiektu. Do przeprowadzenia doboru potrzebne są dane jak parametry temperatury i ciśnienia czynnika grzewczego dostarczanego przez dystrybutora np. KPEC Bydgoszcz. Po stronie wtórnej (odbiorcy), należy określić ilość kondygnacji, odbiorników, projektowane spadki ciśnienia, zapotrzebowanie na moc grzewczą c.o. i c.w.u. W celu uzgodnienia szczegółów i zawarcia umowy zapraszamy do naszej siedziby, gdzie przedstawimy kompleksową ofertę i ustalimy przedmiot zamówienia. Koszt oferty wynosi zero złotych. Jeśli chcesz, aby montaż lub modernizacja węzła wykonana została zgodnie z wytycznymi sztuki budowlanej, a jedna firma wykonała kompletne instalacje wewnętrzne centralnego ogrzewania, wybierz sprawdzoną firmę Proterm! Najkorzystniej w Bydgoszczy węzeł cieplny i towarzyszące roboty instalacyjne, a także projektowanie instalacji wykona wyspecjalizowana w tym zakresie firma Proterm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dwa =