Jak usunąć trudne plamy z ubrań? – to musisz wiedzieć

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Plama na ubraniu – dramat, czy błahostka? Wszystko zależy od rodzaju plamy. W dzisiejszych czasach bez wątpienia mamy kilka możliwości. Możemy wyrzucić zaplamione ubranie, albo usunąć plamę – jest na to wiele sposobów. Jak usunąć trudne plamy z ubrań? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się o skutecznych sposobach usuwania plam z ubrań białych i kolorowych. Lepiej podjąć się tego zadania samemu czy raczej oddać to zadanie w ręce profesjonalistów? To zależy…

Odzież damska – lepiej usuwać plamy w domu czy w pralni?

Plamy na ubraniach zawsze spędzają sen z powiek. Pojawiają się nagle i bardzo często trudno sobie z nimi poradzić. Najgorsze są żółte plamy potu pod pachami, nie dość, że brzydko pachną to jeszcze są strasznie trudne do usunięcia. Podobnie wygląda sytuacja z plamami po owocach. Dużo zależy od struktury materiału. Odzież damska bardzo często jest delikatna i niełatwa do odplamiania w warunkach domowych. Dlatego plamy na ubraniach lnianych, jedwabnych, satynowych będą właściwie nie do usunięcia domowymi sposobami. Tego typu ubrania lepiej oddać do pralni. Trochę łatwiej jest sobie poradzić z plamami na jeansach, sztruksie czy bawełnie. Jak usunąć trudne plamy z ubrań w warunkach domowych, tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Odzież damska – usuwamy plamy z ubrań w domu

W dzisiejszych czasach wszystko jest o wiele prostsze niż kiedyś. Jeszcze do niedawna nasze mamy i babcie były skarbnicami wiedzy. Dzisiaj jeśli nie wiesz, jak usunąć trudne plamy z ubrań, zadajesz pytanie “wujkowi google” i za chwilę otrzymujesz tysiące pomocnych odpowiedzi. Najskuteczniejszymi domowymi sposobami na plamy są gotowe odplamiacze. Znajdziesz je w każdym większym sklepie. Są łatwe w użyciu, wystarczy wylać gotowy płyn na plamę i zostawić na jakiś czas. Dobrym sposobem na pozbycie się plam z czerwonego wina jest zasypanie plamy solą i skropienie cytryną. Krew bez problemu schodzi z tkaniny po namoczeniu w zimnej wodzie. Tłuste plamy natomiast najlepiej posmarować mieszanką soli i alkoholu w stosunku 1:4.

Jak usunąć trudne plamy z ubrań kolorowych?

Kolorowe ubrania są niezwykle trudne do odplamiania, szczególnie jeśli chodzi o odzież damską. Dzieje się tak głównie dlatego, że ubrania są stworzone z materiałów niezwykle delikatnych, sztucznych, które są trudne w czyszczeniu. Kolorowe ubrania takie jak na przykład wiosenne sukienki w kwiaty, podczas odplamiania tracą kolor lub przecierają się w miejscu, gdzie była plama. Dlatego należy bardzo uważać, szczególnie jeśli do odplamiania używamy silnych detergentów, kwasku cytrynowego czy octu z sodą. Zatem jak usunąć trudne plamy z ubrań kolorowych? Najczęstszym sposobem na pozbywanie się plam z kolorowych materiałów jest woda z szarym mydłem. To wbrew pozorom bardzo skuteczny sposób na plamy.

Jak usunąć trudne plamy z ubrań białych?

Jak usunąć trudne plamy z ubrań białych? O wiele łatwiej niż z kolorowych. Najprościej zalać zaplamione ubranie odplamiaczem z wybielaczem lub samym wybielaczem. Co prawda nie każdą plamę usuniesz w ten sposób, ale zdecydowana większość plam poddaje się silnemu działaniu ACE. Jest tylko jedna ważna zasada usuwania plam z białej odzieży damskiej. Tkanina musi być perfekcyjnie wypłukana z wybielacza i nie może być poddana suszeniu gorącym powietrzem lub żelazkiem, bo może powstać na niej żółta plama z niespłukanego wybielacza. Pamiętaj o tym, gdy następnym razem będziesz odplamiać swoje ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − jedenaście =