Jak przechowywać opony?

Mimo dość łagodnej zimy większość z kierowców jeździ na oponach zimowych. Niebawem jednak nadejdzie ten moment – wiosna, kiedy z powrotem będzie trzeba opony wymienić na letnie. Czy wiesz, w jaki sposób powinieneś przechowywać opony do kolejnego sezonu?

Przechowalnia opon – najwygodniejsze rozwiązanie

Najwygodniej przechować opony w punktach do tego stworzonych, na przykład w Przechowalni Opon i Kół AutoOpony.com  w Warszawie. To miejsce idealne do przechowywania opon, a w skład usługi wchodzą oprócz głównego świadczenia także:

  • mycie opon – opony czy koła ściągnięte z auta powinno się poddać pielęgnacji;
  • konserwacja opon;
  • oznaczenie opon, tak by w kolejnym sezonie założyć je w tym samym miejscu, albo posłużyć się rotacją;
  • mycie felg w przypadku przechowywania kół.

Jak przechowuje się opony w AutoOpony.com ?

Nie każdy ma odpowiednią przestrzeń w domu do przechowywania opon, mieszkając w bloku, ciężko byłoby znaleźć miejsce dla opon, nawet mając piwnicę. Poza tym strefa przechowywania powinna mieć należyte dla opon warunki.

Przechowalnia Opon i Kół AutoOpony.com dba o jak najlepsze warunki dla opon, czyli:

  • odpowiednia wentylacja;
  • należyta temperatura i wilgotność powietrza;
  • brak działania na opony promieni słonecznych.

Co to jest rotacja opon?

Jednym ze sposobów na przedłużenie długowieczności opon jest ich regularne rotowanie. Rotowanie opon to po prostu przekładanie ich pomiędzy osiami. Rotację wykonuje się, ponieważ powinno się zrównoważyć zużycie bieżnika w egzemplarzach, z których się korzysta. Opony, które są założone na osi napędowej, zużywają się szybciej, zatem przekładanie opon wyrównuje większość różnic, jakie powstają podczas ich użytkowania.

Niejednakowo zużyty w oponach bieżnik pogarsza komfort jazdy, jak i może być również niebezpieczny. Jednym z niepożądanych efektów jest na przykład gorsza przyczepność samochodu albo nierówne hamowanie.

Jak przechowywać opony w domu?

W domu trudno byłoby stworzyć takie warunki, jak w AutoOpony.com , niemniej mając dobrą ilość miejsca, można się, choć do nich zbliżyć. Jeśli chcesz przechować koła, powinno się je układać jedno na drugim, ale zaleca się ich przekładanie choćby raz na kilka tygodni. Można je także ustawić pionowo, obok siebie.

Opony bez felg mogą być ustawione pionowo i raz w miesiącu powinno się je obracać, nie należy ich kłaść jedna na drugiej!

Jeśli chodzi o warunki, jakie powinno się im zapewnić, to obszar ten powinien być suchy i przewiewny, a temperatura dobrze by była stała, oczywiście najlepiej dodatnia. Wybieraj miejsce tak, by w pobliżu nie stał piec czy kaloryfer oraz maszyny, które podczas ich użycia wydzielają ozon, ponieważ to wpływa na szybsze starzenie się gumy.

Jeżeli nie przechowasz opon w odpowiednich warunkach, możesz narazić się na koszty ich ponownego wyważania. Po ich nałożeniu możesz odczuwać wibracje. Po przejechaniu 100 km sprawdź ponownie wyważenie kół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − jeden =