Poznaj okapy wysuwane z blatu polecane przez projektantów!

Nowoczesna technologia nie od dziś króluje w wielu domach. Każdy, kto chce mieć dom urządzony według najnowszych trendów i ceni sobie nowoczesną doskonałość na pewno chętnie korzysta nie tylko z wymyślnych sprzętów AGD, ale i mebli, które potrafią zaskoczyć. Podobnie jest z urządzeniami, których na co dzień używamy w kuchni, czy innych pomieszczeniach. Takim cudem techniki jest okap wysuwany z blatu! Czym jest, gdzie go kupić i jak wygląda ten hit? Dowiedzmy się już za chwilę.

Okapy blatowe – co musisz wiedzieć

Po pierwsze warto zaznaczyć, że okap wysuwany z blatu, to prawdziwy hit. Jest to nowoczesna propozycja producentów okapów, która rzeczywiście zaskoczyła wiele osób, które chcą urządzać swój dom w nowym stylu. Jest to rozwiązanie nowe, bo zostało zaproponowane zaledwie kilka lat temu. Tego rodzaju urządzenie ma wiele plusów, dlatego zyskuje coraz więcej zwolenników.

Okap wysuwany z blatu jest estetyczny, ale przede wszystkim wygodny i funkcjonalny, ale o plusach później. Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć o okapie wysuwanym z blatu, jest to, że są dyskretne i bezpieczne. Wyciąg blatowy sprawdza się zarówno u osób, które cenią sobie nowatorskie rozwiązania, jak i u tych, którzy łączą tradycyjność z nowoczesnością. Okapy wysuwane z blatu można podzielić na dwa rodzaje, mianowicie:

 • okap wysuwany z blatu zintegrowany z płytą grzewczą – są to okapy o okrągłym i prostokątnym kształcie,
 • okapy montowane na blacie – czyli montowane na stałe w blacie, ale wysuwane na czas gotowania.

W centrum naszego zainteresowania są okapy wysuwane z blatu, a więc te, które po użytkowaniu można znów wsunąć. Są one bardzo praktyczne, a wiele osób pokochało je również za bezpieczeństwo i estetykę.

klasyczny okap kuchenny

Rodzaje i charakterystyka okapów wysuwanych z blatu

Jak wcześniej wspomniano, okapy z blatu można podzielić na dwa rodzaje, te, które znajdują się w płycie kuchennej, oraz te, które wychodzą z blatu. Okap wysuwany z blatu ma swoiste cechy, a są nimi:

 • montaż w blacie, który umożliwia używanie okapu tylko gdy gotujemy,
 • jest wysuwany pionowo z blatu,
 • posiada bardzo dobre parametry wydajności,
 • wysuwany okap z blatu ma dobre opinie użytkowników,
 • jest umiejscowiony blisko płyty kuchennej, a więc zwiększa się absorpcja,
 • jest cichy,
 • posiada specjalny filtr metalowy i węglowy,
 • jest dyskretny i estetyczny,
 • może pracować jako okap, ale również jako wyciąg z blatu.

Tego rodzaju okap kuchenny, to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie porządek i czystość. Blat wysuwany, który zawiera okap pasuje do wnętrz, w których dominują sprzęty pod zabudowę. Zapewnia to dużą spójność wnętrza i optyczne jego powiększenie. Jednocześnie, pochłaniacze blatowe, idealnie wpasują się także we wnętrze klasyczne, a więc jest to element nowoczesny, ale jednocześnie spójny z innymi stylami.

Najważniejszą cechą takiego okapu jest to, że jest bezpieczny, estetyczny i funkcjonalny. Jest również mało widoczny i zapewnia dyskrecję. Dzięki temu nie widać osiadającego kurzu lub co gorsza oblepionego, brudnego okapu. Ponad to, jest niezwykle cichy w porównaniu do klasycznych, tanich okapów.

okap blatowy opinie

Okapy wysuwane z blatu – wady i zalety

Okap kuchenny jest urządzeniem niezbędnym, bez niego wszystkie opary lądują na ścianach i meblach, a także w naszych płucach. Jest to urządzenie niezbędne z praktycznego punktu widzenia.

Pochłania on również wilgoć powstającą podczas gotowania, a także oczyszcza powietrze i likwiduje niektóre nieprzyjemne zapachy podczas gotowania. Okapów jest wiele, wyróżnia się wiele rodzajów, a także modeli i są one produkowanej w różnej mocy. Okapy kuchenne montuje się na ścianie, pod szafką, a także w płycie kuchennej i blacie. Ten ostatni, okap wysuwany z blatu, ma wiele pozytywnych cech, które nazwać możemy zaletami, a mianowicie:

 • nie zajmuje on zbyt dużo miejsca,
 • jest ciekawy w swym wyglądzie,
 • nie jest głośny, kiedy pracuje,
 • pasuje do wielu aranżacji.

Warto podkreślić zalety takiego okapu, ale czy okap wysuwany z blatu ma również wady? Tak. Każde urządzenie takie ma i nie można tego ukrywać, warto się zapoznać również z okapem wysuwanym z blatu również pod tym względem. Do minusów należą:

 • cena, na duży koszt okapu z blatu wpływa nowoczesny design, ale oczywiście w odczuciu niektórych, cena nie gra roli,
 • sposób pochłaniania oparów, okap wysuwany z blatu może nie poradzić sobie z parą, gdy gotujemy w wysokim garnku,

To czy warto zainwestować w takie rozwiązanie, należy pozostawić do rozpatrzenia w indywidualnej kwestii. Okap blatowy i wyciąg blatowy, to z pewnością rozwiązania dla zamożnych osób, które cały swój dom urządzają w myśl nowoczesnych rozwiązań. Taki okap jest również odpowiedzią na potrzeby klientów. Są niebanalne i pomysłowe, oryginalne i estetyczne. Dla niektórych mogą one być nawet bardziej praktyczne niż tradycyjne okapy.

pochłaniacz kuchenny wysuwany

Okapy wysuwane z blatu – opinie użytkowników

Opinie mówią, że okap wysuwany z blatu warto kupić do swojego domu, zwłaszcza nowoczesnego. Jeśli zależy nam na praktyczności, ale i również nowoczesnym designie, z pewnością możemy umieścić taki okap pod naszym blatem w kuchni.

Opinie o okapie blatowym wyraźnie mówią, że urządzenie to sprawdza się, ponieważ pod blatem znajduje się wiele miejsca na mechanizm, który odprowadza i oczyszcza powietrze. Pochłaniacz blatowy, według opinii użytkowników, to świetny sposób na zachowanie czystości, ponieważ posiada on wymienny filtr i działa efektywnie szczególnie, jeśli zostanie podłączony do wywiewu.

Z racji, że w dzisiejszych czasach, raczej nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić kuchni bez nawiewu i urządzenia odprowadzającego opary, to okap wychodzący z blatu może być szczególnie przydatny. Montaż okapu blatowego jest prosty i pozwala na pozbycie się tłuszczu osadzającego się na meblach i różnego rodzaju sprzętach w kuchni.

2 thoughts on “Poznaj okapy wysuwane z blatu polecane przez projektantów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =