Ogrzewanie podłogowe w sypialni – Czy to dobry pomysł?

Sypialnie to najważniejsze pomieszczenia w naszych domach, w których spędzamy około jednej trzeciej naszego czasu. Elektryczne systemy ogrzewania podłogowego mogą przekształcić je w najprzytulniejsze pomieszczenia w naszych domach, z regulowanym ciepłem, które pomoże uzyskać idealny sen. Stąd też rosnąca popularność tego tupu ogrzewania w nowoczesnych sypialniach, jednak czy to na pewno dobry pomysł?

Ogrzewanie podłogowe w sypialni – co musisz wiedzieć?

Warto wiedzieć, że wybierając ogrzewanie podłogowe do sypialni mamy do wyboru dwa warianty: wodny i elektryczny. Zarówno instalacja wodna, jak i instalacja elektryczna dają duży komfort ciepła oraz rozkład temperatury równomierny w całym pomieszczeniu, w tym przypadku w sypialni. Decydując się na ogrzewanie wodne, należy podjąć decyzję już na etapie projektowania domu, gdyż wymaga to od nas podniesienia podłogi.

Tego typu ogrzewanie cieszy się większym zainteresowaniem niż ogrzewanie podłogowe elektryczne ze względu na niskie koszty eksploatacyjne, w porównaniu właśnie z ogrzewaniem elektrycznym podłogowym. Natomiast wybierając elektryczne ogrzewanie podłogowe do naszej sypialni nie musimy wykonywać instalacji wodnej i budować kotłowni (w sytuacji, gdy to ogrzewanie jest naszym jedynym).

Temperaturą w sypialni z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym sterujemy, używając termostatu – jest to bardzo wygodny sposób kontroli temperatury, który może być zamontowany w każdym pomieszczeniu. Pozwala to na zużycie tylko określonej ilości energii, a mianowicie takiej, którą potrzebujemy do ogrzania naszej sypialni. Oczywiście elektryczne ogrzewanie podłogowe w sypialni to jeszcze luksus ze względu na koszty eksploatacji.

czy podłogówka jest zdrowa

Jakie są główne korzyści z elektrycznego ogrzewania podłogowego w sypialni?

Ukryty system grzewczy pozwala na ustawienie mebli i łóżka w dowolnym miejscu, bez ograniczeń, jakie narzucają grzejniki. Wytwarzane ciepło pomaga stworzyć przytulne i komfortowe środowisko sprzyjające dobremu snu. Wiele osób preferuje ciepłą sypialnię, gdy kładzie się do łóżka, a temperatura spada w ciągu nocy, po czym ponownie ogrzewa się rano.

Inteligentne sterowniki pozwalają ustawić system dokładnie tak, jak chcesz, zapewniając idealną temperaturę przez całą noc. Delikatne ciepło, które zapewnia ogrzewanie podłogowe, minimalizuje ruch powietrza, a tym samym zapobiega przeciągom, pomagając stworzyć środowisko o niskim poziomie kurzu i alergenów.

Poprzez rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu, ogrzewanie podłogowe pozwala uniknąć nadmiernego promieniowania ciepła, które mogą wytwarzać grzejniki, gdzie czasami jedna strona sypialni staje się zbyt gorąca, podczas gdy druga jest chłodna.

ogrzewanie podłogowe w sypialni

Największe wady ogrzewania podłogowego w sypialni

Zatem, jakie są wady ogrzewania podłogowego w sypialni? Przede wszystkim, jeśli planujemy montaż ogrzewania podłogowego w sypialni w naszych domach, musimy liczyć się z wysokimi kosztami tego montażu. Kwota ulega podwyższeniu w przypadku montażu instalacji grzewczej w starym domu. Oczywiście instalacja ogrzewania podłogowego w porównaniu z ogrzewaniem klasycznym grzejnikowym to koszt o jedną trzecią wyższy.

W niektórych mieszkaniach, nie ma możliwości zamontowania ogrzewania podłogowego w sypialni. Również opcja montażu możliwa jest tylko w domach, gdzie nie ma dużych strat ciepła. W przypadku awarii naszego ogrzewania podłogowego w sypialni, musimy liczyć się z opcją skuwania podłogi w części bądź w całości. Ważnym aspektem jest również dobór wykładziny do naszej sypialni, w której zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Można zastosować tylko wykładziny, które dobrze przewodzą ciepło.

rozdzielacz ogrzewania podłogowego

Podłogówka w sypialni – opinie użytkowników z for budowlanych

W dzisiejszych czasach decydując się na zakup danej rzeczy, sugerujemy się opiniami użytkowników na forach internetowych. Ogrzewanie podłogowe w sypialni opinie użytkowników – podążając tym śladem, wśród osób które zdecydowały się wyrazić swoją opinię na forum budowlanym na temat podłogówki w sypialni są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Jednak patrząc na osoby, które rzeczywiście zdecydowały się na zakup podłogówki do sypialni i korzystają z niej na co dzień, przeważają zwolennicy i pozytywne oceny.

Jako najważniejsze plusy wymieniane są: wygoda użytkowania, wygoda montażu, która zapewnia przestrzeń i możliwości aranżacji sypialni w nasz wymarzony sposób. Klasyczne grzejniki ścienne niestety mocno nas ograniczają a przy tym często nie wyglądają korzystnie na tle nowocześnie urządzonej sypialni. Internauci podkreślają również, że podłogówka w sypialni znacznie wpłynęła na jakość i komfort snu. Również alergicy wypowiadają się pochlebnie na temat tego typu ogrzewania.

Nie narzekają już na uciążliwe skutki alergii, z którymi borykali się w sezonie grzewczym przy ogrzewaniu grzejnikami ściennymi. Natomiast niezadowoleni użytkownicy na forum budowlanym zwracają uwagę na wysoki koszt montażu i eksploatacji oraz na fakt dłuższego oczekiwania na zmianę temperatury w pomieszczeniu w zależności od swoich potrzeb.

Ogrzewanie podłogowe w sypialni a zdrowie domowników

Nadal wątpliwą sprawą dla wielu osób jest związek ogrzewania podłogowego w sypialni z naszym zdrowiem. Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe? Dawniej twierdzono, że tego typu ogrzewanie nie jest dobre dla naszego zdrowia. Jednak obecnie wiadomo, że ogrzewanie podłogowe zamontowane w naszej sypialni nie ma negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie. Oczywiście musi być ono prawidłowo zamontowane, żeby doskonale spełniało swoje funkcje.

Można zdecydowanie przyznać, że ogrzewanie podłogowe jest wręcz zbawienne dla naszego zdrowia. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików, których jest z roku na rok coraz więcej, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Przy ogrzewaniu podłogowym ruch powietrza jest zminimalizowany, dzięki czemu kurz i inne alergeny nie unoszą się po sypialni. Również grzyby i pleśń mają mniejsze szanse na rozwój w pomieszczeniu ogrzewanym w ten sposób.

Komentarze do “Ogrzewanie podłogowe w sypialni – Czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =