Osmoza z mineralizatorem

Stosowanie odpowiednich filtrów oczyszczających wodę pozwala w prosty sposób, bez konieczności używania dodatkowych chemikaliów, uzyskać ciecz wolną od związków chemicznych, a także drobnoustrojów. Popularną formą uzdatniania wody jest wykorzystanie procesu odwróconej osmozy, który w zależności od zastosowanych membran i jakości, usuwa aż 99% rozpuszczonych substancji. Dzięki temu można otrzymać wodę pozbawioną jakichkolwiek niekorzystnych dla zdrowia składników. Co warto wiedzieć na temat osmozy z mineralizatorem? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu.

Odwrócona osmoza – na czym polega?

Proces osmozy polega na przechodzeniu przez półprzepuszczalną membranę roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o większym stężeniu. Siłą napędową jest powstająca różnica stężeń. Odwrócona osmoza działa odwrotnie. Pod wpływem ciśnienia z sieci wodociągowej można przecisnąć rozpuszczalnik z roztworu bardziej stężonego (brudna woda), do tego o mniejszym stężeniu (woda bez zanieczyszczeń). Proces odwróconej osmozy pozwala uzyskać bardzo czystą wodę bez konieczności stosowania chemikaliów.

Odwrócona osmoza usuwa zatem przede wszystkim nadmiar wapnia magnezu, potasu, czyli pozbawia ciecz twardości. Dzięki temu można poprawić smak i zapach gotowanych potraw, a także pozbyć się popularnego osadu, tworzącego się na czajnikach czy też ekspresach do kawy, nazywanego kamieniem kotłowym.

Mineralizacja wody

Proces odwróconej osmozy pozwala na pozbycie się wszelkiego rodzaju związków chemicznych, jednak doprowadza też do tego, że w cieczy nie ma minerałów. Warto wtedy zdecydować się na zakup urządzeń uzdatniających i filtrujących wodę z dodatkową mineralizacją wody.

Odwrócona osmoza z mineralizatorem to najtańsze rozwiązanie, które pozwala wzbogacić wodę w drogocenne minerały, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Wkład mineralizujący to niewielki pojemnik, który wypełniony jest mieszanką naturalnych skał. Przepływająca przez zbiorniczek woda powoli rozpuszcza minerały i w ten sposób do organizmu trafiają odpowiednie ilości drogocennych związków.

Uzdatniacze z mineralizatorami

Szukając odpowiedniego urządzenia, które nie tylko uzdatni wodę, ale również będzie wyposażone w wysokojakościowy wkład mineralizujący, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy Technika Wody. W asortymencie znajduje się sporo filtrów i zmiękczaczy kuchennych, wykorzystujących proces odwróconej osmozy, a dodatkowo mineralizujących i alkalizujących wodę. Urządzenia te można montować w budynkach, które podłączone są zarówno do sieci wodociągowej, jak i do wody z własnego ujęcia.

Chcąc pozbyć się z wody związków chemicznych, które negatywnie oddziałują na jakość sprzętów oraz na smak i zapach cieczy, warto zdecydować się na montaż urządzeń wykorzystujących do uzdatniania wody proces odwróconej osmozy. W ofercie firmy Technika Wody można znaleźć filtry odwróconej osmozy z wysokojakościowymi wkładami mineralizującymi, które odpowiednio wzbogacają wodę o drogocenne minerały, działające prozdrowotnie na organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =