Nagrzewnica elektryczna, gazowa czy olejowa?

Czy zależy Ci na tym, aby niemal natychmiast ogrzać powietrze w wybranym pomieszczeniu? Urządzeniem, które wykorzystasz jest nagrzewnica. Jakie są rodzaje nagrzewnic? Jakie mają zastosowanie? Kiedy warto z nich korzystać? Sprawdzamy poniżej.

Kiedy warto korzystać z nagrzewnicy?

Nagrzewnice są urządzeniami, które możesz wykorzystać do ogrzania w różnych miejscach. Niektóre modele nadają się do wykorzystania do pomieszczeń zamkniętych, natomiast inne mogą zostać zastosowane w budynkach niemieszkalnych. Nagrzewnice warto używać, kiedy:

– chcesz szybko i skutecznie ogrzać dużą powierzchnię

– chcesz ogrzać miejscowo lub intensywnie np. w celu osuszenia pomieszczenia

– zależy Ci na tym, aby stale lub okresowo dogrzewać np. hale magazynowe

– potrzebujesz ogrzać powietrze podczas prac zewnętrznych np. remontowo – budowlanych

– nie masz możliwości poprowadzenia instalacji grzewczej

– chcesz osuszyć np. podłoże fundamentów lub ścian domu.

Jakie rodzaje nagrzewnic występują w sklepie online narzedzia24na7.pl?

Ze względu na rodzaj źródła ciepła wykorzystywanego podczas używania urządzeń, rozróżnia się rodzaje urządzeń. Należą do nich: nagrzewnica gazowa, nagrzewnica elektryczna oraz nagrzewnica olejowa. Czym różnią się do siebie?

Nagrzewnice gazowe są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Wykorzystywane do ogrzewania do pomieszczeń zamkniętych. Dmuchawa gazowa Dedra jest zasilana za pomocą gniazdka 230 V oraz akumulatora z system jednej baterii SAS+ ALL. Dzięki temu nie ma problemu w momencie, kiedy zabraknie prądu. Decydując się na ten model, pamiętaj o tym, że pomieszczenie musi być odpowiednio wentylowane, ponieważ gaz może wypierać tlen. Mają regulację mocy i są proste w obsłudze.

Nagrzewnica elektryczna także nadaje się do pomieszczeń zamkniętych. Dzięki niej można nagrzać powietrze w pomieszczeniach niemieszkalnych np. piwnicy, garażu lub warsztacie, a także użytkowych o niewielkim metrażu. Może zostać wykorzystana jako dodatkowe źródło światła. Z urządzenia mogą korzystać także osoby z alergią, ponieważ nie wytwarza brudu ani kurzu. Nagrzewnica powietrza elektryczna jest urządzeniem bezpiecznym i szybko nagrzewa pomieszczenie.

Nagrzewnica olejowa z termostatem nadaje się do pomieszczeń ze sprawnie działającą wentylacją. Urządzenie zawiera koła, to sprawia, że jest mobilna. Ma czytelne wyświetlacze, które pokazują temperaturę. Spośród wszystkich pozostałych modeli, nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin cechuje się największą wydajnością. Do jej zasilania jest stosowany olej opałowy, który jest stosunkowo tani.

Jakie dodatkowe wyposażenie zawierają nagrzewnice?

W zależności od modelu nagrzewnice mogą zawierać: wentylator, przyłącza do kanałów, termostaty lub panele sterujące lub termostat. Wybierając nagrzewnicę z dodatkowym wyposażeniem, dopasuj urządzenie do swoich potrzeb.

Wszystkie wymienione modele nagrzewnic znajdziesz w sklepie online z osprzętem Dedra narzedzia24na7.pl. Sprawdź naszą ofertę jak najszybciej i wybierz urządzenie najlepsze dla siebie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =