Dlaczego warto badać się profilaktycznie?

Badania profilaktyczne mają na celu uniknięcie pojawienia się albo rozwoju choroby. Niestety jednak z wielokrotnie przeprowadzanych ankiet wynika, że Polacy badają się niechętnie. Zdecydowanie częściej kontaktują się z lekarzem pierwszego kontaktu, niż ze specjalistami. Do tego mężczyźni badają się dużo rzadziej, niż kobiety.

Badania profilaktyczne mają na celu uniknięcie pojawienia się albo rozwoju choroby. Niestety jednak z wielokrotnie przeprowadzanych ankiet wynika, że Polacy badają się niechętnie. Zdecydowanie częściej kontaktują się z lekarzem pierwszego kontaktu, niż ze specjalistami. Do tego mężczyźni badają się dużo rzadziej, niż kobiety.

Co oferuje przychodnia medyczna?

Profesjonalna przychodnia medyczna zapewnia kompleksową opiekę medyczną. Co więcej, gwarantuje indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zatrudnia doświadczony personel, dzięki któremu może oferować kompleksowe badania z zakresu medycyny pracy, badania kierowców, specjalistyczne konsultacje lekarskie, a także szczepienia profilaktyczne. Przeprowadza też badania laboratoryjne oraz diagnostyczne w szerokim zakresie. Z pomocy przychodni można korzystać przez cały dzień, pięć dni w tygodniu.

Tak szeroka oferta obsługi medycznej stwarza doskonały dostęp do wielu prostych i skomplikowanych badań, pozwalających na szybką diagnozę stanu zdrowia osób w każdym wieku.

Badania, z których można skorzystać

Lista badań, którym każdy zainteresowany może dziś bez problemu się poddać, jest bardzo długa. W nowoczesnej przychodni pacjenci mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną opiekę medyczną, a w tym na dostęp do nowoczesnych technik diagnostycznych. Spirometria, USG, echo serca, EKG, audiogram, czy psychotesty to standard. W ofercie przychodni nie brakuje także takich badań jak USG doppler, EKG holter, biopsja tarczycy, czy szeroko pojęta diagnostyka laboratoryjna. Na pacjentów w niejednej placówce czeka również biopsja endometrium, fizjoterapia oraz rehabilitacja.

Wybór badań jest bardzo szeroki, a to oznacza, że każdy bez problemu może znaleźć wśród nich te, które powinien lub po prostu chce, wykonać. Zawsze, gdy pacjent ma jakiś dylemat i nie do końca wie, jakie badanie jest w jego przypadku wskazane, powinien wcześniej skontaktować się z lekarzem specjalistą lub chociaż z lekarzem pierwszego kontaktu.

Specjaliści dostępni od zaraz

W niejednej przychodni medycznej można dostać się do specjalistów mających ogromne doświadczenie w różnych specjalizacjach medycznych. I tak do najczęściej odwiedzanych należą: chirurg, dermatolog, diabetolog, dietetyk, endokrynolog, gastrolog, ginekolog i kardiolog. Bez problemu można umówić się również do laryngologa, neurologa, neurochirurga, czy okulisty. Przychodnie zatrudniają ortopedów, pediatrów, psychiatrów i psychologów. Pracują w nich urolodzy, wenerolodzy i psychoonkolodzy. W profesjonalnej przychodni można umówić się nawet do internisty, a także do specjalisty z zakresu medycyny podróży i medycyny pracy.

Umawianie się na wizytę do wybranego specjalisty czy na badanie, nie zajmuje dużo czasu. Można to zrobić nie tylko w placówce, ale również telefonicznie i przez internet. Wystarczy wypełnić formularz. Jak widać, przychodnie tylko czekają na to, by pomagać pacjentom w diagnozowaniu i leczeniu chorób. Warto więc przynajmniej raz na jakiś czas skorzystać z tej możliwości i wykonać badania profilaktyczne.

Artykuł został napisany przy współpracy z: https://pramed.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 1 =