Kolagen rybi do picia w proszku

Kolagen to istotny budulec w organizmie człowieka. Ma on ogromne znaczenie dla zdrowia i i kondycji skóry. Dzięki kolagenowi nasza skóra jest napięta i gładka. Jak wiemy nasza skóra z wiekiem wiotczeje, jest mniej elastyczna, dlatego warto o nią zadbać i wybrać najlepszy kolagen, który będzie doskonałym suplementem diety. Pamiętać należy, że kolagen w proszku do picia, to nie tylko duża wartość dla skóry, ale również dla stawów.

Kolagen w proszku – ważny suplement w dbaniu o zdrowie

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru szereg różnych suplementów, które mają za zadanie wspomagać nasze zdrowie. Są one bardzo często dostępne w ogólnej sprzedaży bez recepty. Występują w różnej formie i smakach, a także służą czemu innemu. Kolagen w proszku, jest suplementem do rozpuszczenia w wodzie i przeznaczony do picia. Kolagen, sam w sobie, jest podstawowym białkiem strukturalnym budującym skórę, paznokcie, kości, wiązadła, ale również ścięgna i stawy. Ma wpływ na różnego rodzaju naczynia w naszym organizmie i zasługuje na szczególne miejsce w naszej diecie. Kolagen w proszku występuje pod różnymi postaciami i w różnych smakach. Wyróżnia się smak kolagenu melonowy, arbuzowy, wiśniowy, truskawkowy. Jest ich wiele ponieważ wielu producentów, chce sprostać wymaganiom klientów. Suplementy kolagenowe można jednak podzielić na kilka rodzajów:

  • Płynny kolagen, czyli kolagen w ampułkach do picia,
  • Kolagen w proszku, przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie,
  • Kolagen morski do picia,
  • Kolagen rybi do picia.

Jak widać, wybór jest szeroki i ciężko wybrać ten najlepszy dla siebie. Skuteczność jest do siebie bardzo podobna, ale każdy powinien wybrać dla siebie odpowiedni kolagen według swoich preferencji.

Czy warto suplementować kolagen rybi do picia?

W zależności od tego jakie mamy potrzeby dobieramy kolagen tak, by był jak najbardziej skuteczny. Jeśli mamy silne braki tego budulca, powinniśmy skorzystać z kolagenowych zastrzyków. Jeśli jednak chcemy zażywać kolagen profilaktycznie, śmiało możemy zażywać kolagen w proszku, który następnie rozpuszcza się w wodzie i pije. Nie ma on doraźnego działania i nie przynosi błyskawicznych efektów, ale jest wskazany dla osób, które odczuwają znaczny już jego brak. Kolagen rybki w proszku do picia, występujący w sypkiej postaci, może być bezsmakowy, a zatem można go dodać do soków, koktajli, a także zwykłej wody, czy posiłku. Wystarczy już niewielka dawka kolagenu, by zapobiec jego szybkiej degradacji w organizmie.

Niedobór kolagenu może być zauważalny

Niedobór kolagenu można zaobserwować, kiedy rozpad tego budulca jest znacznie większy niż jego produkcja w organizmie. Niestety, ale skutki niedoboru kolagenu widać już na skórze. Staje się ona uboga w aminokwasy, które kolagen posiada, a także traci jędrność. Skóra staje się sucha i wrażliwa, wygląda zdecydowanie starzej. Podczas utraty kolagenu, pojawiają się zmarszczki, może to również doprowadzić do utraty włosów, a także wpływa na kondycje paznokci. Co więcej, degradacji ulegają również chrząstki stawowe. Nasz organizm wraz z wiekiem wytwarza coraz mniej kolagenu, a więc szczególnie zaleca się suplementację osobom starszym, ale również tym, którzy czynnie uprawiają sport. Wzmacnia on stawy i chrząstki, a także włosy i paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =