Budowa płotu z paneli – pamiętaj o słupkach!

Ogrodzenia wykonane z prefabrykowanych paneli to konstrukcje, które wyróżniają się atrakcyjną ceną zakupu, świetnymi walorami użytkowymi, łatwym montażem oraz sporą wytrzymałością.

Takie płoty cieszą się bardzo dużą popularnością – spotkamy je na posesjach różnego typu: przy domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach firmowych. Zaletą tego typu konstrukcji jest fakt, że składają się z kompletnych zestawów montażowych – to nie tylko panele, ale też wsporniki, słupki ogrodzeniowe oraz akcesoria instalacyjne.

Praktyczne systemy ogrodzeniowe

Płoty z paneli można zamówić w składach budowlanych, w hurtowniach lub u producentów. We wszystkich tych przypadkach mamy dostęp do kompletnych konstrukcji, które świetnie do siebie pasują. Systemy panelowe są wytrzymałe, wodoodporne, schludne i łatwe w konserwacji. Jeśli są dobrze zainstalowane, będą służyć bezawaryjnie przez dugi czas. Wbrew pozorom najważniejszą częścią takiego ogrodzenia wcale nie są przęsła. O pomyślnym montażu oraz walorach funkcjonalnych płotów z paneli w głównej mierze decydują słupki ogrodzeniowe. Dlaczego są tak ważne? Ponieważ utrzymują cały ciężar ogrodzenia i zapobiegają jego wywróceniu. Bez problemu dobierzemy je do odpowiedniego rodzaju paneli ogrodzeniowych (na pewno będą więc pasować), ale to, czy dobrze będą spełniać swoją rolę, zależy od ich prawidłowego osadzenia.

Słupki ogrodzeniowe – jak je instalować?

Całą procedurę montażu ogrodzenia należy rozpocząć od rozrysowania planu. Powinno się na nim znaleźć dokładnie rozmieszczenie słupków ogrodzeniowych. Podczas tej czynności trzeba koniecznie uwzględnić szerokość przęseł oraz zasięg obejm, za pomocą których panele przyczepiane są do słupków. Na tym etapie należy też zaplanować umiejscowienie wsporników, które przymocowuje się słupków i które zapobiegają przewróceniu się konstrukcji. Słupki ogrodzeniowe można zamocować bezpośrednio w ziemi lub osadzić je na betonowym fundamencie. W tym pierwszym przypadku pamiętajmy o wzmocnieniu gruntu cementem. Dzięki temu słupki będą stać prosto i nie przekrzywią się z upływem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − jedenaście =