Kiedy warto zdecydować się na filtry do wody? Dowiedz się, jaki sprawdzi się najlepiej

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i co do tego nikt z pewnością nie ma żadnych wątpliwości. Coraz więcej osób zwraca uwagę na jej jakość. To prawidłowe podejście – czysta i miękka woda jest dobra zarówno dla zdrowia, jak i sprzętów AGD. W efekcie coraz chętniej sięgamy po domowe filtry do wody. Jakie rozwiązanie warto wybrać i dlaczego? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł wskaże Ci najlepszą opcję.

Filtry do wody – kiedy są konieczne?

Woda w polskich gospodarstwach domowych najczęściej pochodzi z miejskiej sieci wodociągowej. Zanim trafi do Twojego kranu, jest uzdatniana, by nadawała się do picia. Jej jakość pozostawia jednak wiele do życzenia – z reguły wyczuwa się w niej chlor, którego używają dedykowane stacje. Co więcej, jest zazwyczaj “twarda”. Odpowiadają za to związki wapnia i magnezu, które – w zbyt dużej ilości – skutkują osadzaniem się kamienia na naczyniach i sprzętach mających kontakt z kranówką.

Chcesz zwiększyć wydajność urządzeń AGD? Planujesz pić wodę z kranu, ale nie wiesz, w jaki sposób pozbyć się jej charakterystycznego smaku i zapachu? Odpowiedzią na Twoje potrzeby są specjalne filtry do wody, które likwidują ten problem. Warto zdecydować się na filtrowanie kranówki, jeśli zależy Ci na tym, by ciecz była pozbawiona szkodliwych metali ciężkich i nadawała się do picia, nawet bez przegotowania. Na to rozwiązanie warto zdecydować się także, jeśli chcesz ograniczyć zakup plastikowych butelek. To szereg korzyści nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla planety!

Jakie filtry do wody warto wybrać?

Obecnie mamy wiele możliwości filtrowania kranówki – każdy sposób ma swoje zalety. Zatem jaki filtr do wody warto wybrać? Na szczególną uwagę zasługują dwie opcje – filtry podzlewozmywakowe i system odwróconej osmozy.

Filtr podzlewozmywakowy to praktyczne rozwiązanie, montowane w szafce pod zlewozmywakiem. Doskonale radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i metali ciężkich z wody wodociągowej. Mimo kompaktowego rozmiaru system jest bardzo wydajny. Dodatkowym jego atutem są niskie koszty eksploatacji.

O wiele więcej zalet ma jednak system odwróconej osmozy. Poza oczyszczaniem wody z metali ciężkich i innych zanieczyszczeń doskonale sprawdzi się też jako sposób na usunięcie kamienia – dodatkowo zmiękcza ciecz. To rozwiązanie jest szczególnie polecane do gospodarstw domowych, w których mieszkają alergicy lub małe dzieci.

Gdzie znajdziesz niezawodne filtry do wody?

Filtry do wody pozwolą Ci cieszyć się smaczną i zdrową wodą, a także pomogą Ci dbać o sprzęt AGD. Obecnie systemy przeznaczone do prostego montażu pod zlewem kuchennym dostępne są nawet online. Przyjrzyj się ofercie SystemCeram – w specjalnie stworzonej kategorii: https://www.systemceram.pl/filtry-do-wody znajdziesz rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. O jakości proponowanych przez markę filtrów bez wątpienia świadczy kolejne, 1. miejsce zdobyte w jednej z kategorii plebiscytu „Zlewozmywaki do zabudowy/akcesoria kuchenne 2022/2023”. Pamiętaj, że każdy wybrany przez Ciebie filtr do wody wymaga odpowiedniej konserwacji – wskazówki z pewnością znajdziesz w instrukcji sporządzonej przez producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 4 =