Jakie właściwości ma olejek kocankowy?

Już od wieków wiadomo, że kocanka włoska posiada silne właściwości lecznicze. W medycynie ludowej roślina ta była wykorzystywana już w czasach średniowiecza. Dziś olejek kocankowy może poszczycić się również niesłabnącym zainteresowaniem. Co więcej, jego wpływ leczniczy na nasz organizm został nawet potwierdzony naukowo. Jakie właściwości ma olejek kocankowy? Poznaj je wszystkie, by móc w pełni wykorzystać możliwości kocanki włoskiej w kosmetologii i medycynie ludowej.

Właściwości i zastosowanie olejku kocanki

Stosowanie olejków eterycznych to wyjątkowa szansa na w pełni naturalne wsparcie naszego organizmu w codziennym funkcjonowaniu. Olejek kocanki włoskiej posiada cały szereg właściwości, które warto wykorzystać w pielęgnacji. Jak pokazały badania, olejek kocanki działa nie tylko przeciwbólowo, ale również i przeciwzapalnie, łagodząc stany zapalne, toczące się w naszym organizmie. To doskonały sposób na wsparcie cery naczynkowej oraz walkę z niedoskonałościami cery trądzikowej. Nacieranie skóry olejkami eterycznymi z kocanki, przyśpiesza gojenie ran. Składniki olejku działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Naturalny olejek eteryczny z kocanki to również realne wsparcie dla naszej wątroby oraz pomoc w walce zatruciem alkoholowym. Działanie olejku kocanki wykorzystywane jest również w aromaterapii. Już kilka kropli olejku wystarczy, by pozbyć się negatywnych emocji, obniżyć poziom stresu i pozytywnie nastroić się do podejmowania kolejnych wyzwań.

olejek z kocanki

Olejek eteryczny kocanek włoskich – jak go używać na co dzień?

Olejek eteryczny z kocanki włoskiej należy do jednych z najczęściej wybieranych produktów z tej kategorii. Aby skorzystać z jego możliwości, należy kilka kropli produktu połączyć z ulubionym balsamem do ciała lub innego rodzaju kemem. Ułatwi to rozprowadzenie na skórze sprawiając, że stanie się ona odpowiednio nawilżona i jędrna. Należy pamiętać jednak, że olejku kocanki w stężeniu 5% nie wolno rozprowadzać bezpośrednio na skórze. Aby otrzymać bezpieczny roztwór w stężeniu 1%, należy 5 ml olejku wymieszać z 20 ml ulubionego oleju roślinnego.

Kup certyfikowany olejek kocankowy na olejkowysklep.pl

Olej z kocanek włoskich hamuje rozpad kolagenu i elastyny. Posiada również silne właściwości obkurczające, wspierając przy tym układ krążenia. Zastosowanie olejku kocanki wymaga jednak, by sięgać po produkty najwyższej jakości. Jak ją sprawdzić? Przede wszystkim można:

  • prześledzić certyfikaty, którymi opatrzony jest dany produkt,
  • sprawdzić opinie zamieszczone na stronach internetowych,
  • zaufać sprawdzonym dystrybutorom.

Do takich właśnie należy Olejkowy Sklep, który oferuje swoim klientom wyłącznie najwyższej jakości produkty, opatrzone stosownymi certyfikatami oraz rekomendacjami. Należy pamiętać bowiem, że użycie olejków eterycznych musi opierać się na bezpieczeństwie stosowania. Tylko dobre produkty są w stanie zagwarantować takie bezpieczeństwo, połączone dodatkowo z gwarancją osiągniecia satysfakcjonujących efektów. Właściwości kocanki są tak bardzo szerokie, że naprawdę warto je wykorzystać, kupując sprawdzone produkty od zaufanych dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 3 =