Czarne uchwyty do mebli kuchennych – hit

Urządzasz nową kuchnię, a może tylko odświeżasz szafki kuchenne? W jednym i drugim przypadku istotne są czarne uchwyty do mebli kuchennych. Służą nie tylko do otwierania szafek czy szuflad, ale także stanowią funkcję dekoracyjną.

Nowoczesna kuchnia

Zgodnie z aktualnymi trendami, bardzo modne są czarne uchwyty do mebli kuchennych https://hvyt.pl/. Pasują one do każdego stylu wnętrzarskiego, szczególnie do stylu loft, industrialnego, nowoczesnego, a także tego bardziej klasycznego. Kolor czarny od zawsze  jest niezwykle elegancki i stanowi odwieczną klasykę. W przypadku mebli nadaje charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Można powiedzieć, że czarne uchwyty są dla mebli odpowiednikiem biżuterii. Uchwyty – jako dodatek – są świetną dekoracją, która może pasować z innymi elementami wystroju, jak np. dodatkami kuchennymi, a nawet oświetleniem, klamkami czy listwami przypodłogowymi. Czasem wystarczy zamontować nowe uchwyty do starych mebli – nie trzeba wymieniać całości na nowe, jedynie dokładnie zmierzyć rozstaw dziur na śruby przed wymianą.

Aktualnie najmodniejsze są białe lub szare kuchnie z czarnymi uchwytami, choć są też kuchnie, które nie mają uchwytów. W takich przypadkach drzwi otwierane są na przycisk lub z pomocą specjalnych korytek. Nie da się jednak ukryć, że uchwyty są świetnym dodatkiem dekoracyjnym. Ponadto łatwo i szybko się je czyści, a na meblach nie zostają uciążliwe ślady po palcach. 

Czarne uchwyty do mebli kuchennych – rodzaje

Na rynku wnętrzarskim dostępnych jest wiele rodzajów uchwytów. Kolor czarny może mieć wykończenie chropowate, gładkie, matowe, chromowane, satynowe lub z połyskiem. Kształt jest dowolny i należy dopasować go do posiadanych mebli. Uchwyty wąskie i długie lub szerokie to tzw. szyny. Alternatywą dla nich są tzw. uchwyty-muszelki. Uchwyty mogą mieć ostre brzegi lub zaokrąglone – poza tym występują też w postaci gałek, są płaskie lub wystające. Warto wspomnieć, że uchwyty o kształcie figurek również są produkowane. Wartymi uwagi są uchwyty krawędziowe – montowane w górnej części szafki lub szuflady.

Podsumowując, uchwyty do mebli stanowią element funkcjonalny, ale i dekoracyjny. Wpływają na estetykę całego pomieszczenia. Najmodniejsze są aktualnie czarne uchwyty do mebli kuchennych, które pasują do wielu stylów wnętrzarskich. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do posiadanych w domu mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 8 =