Dlaczego bodysuit jest niezbędnym dodatkiem do zabiegów masażu podciśnieniowego?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Masaż podciśnieniowy, nazywany także endomasazem, to zabieg silnie oddziałujący na tkankę łączną skóry. Takim zabiegiem można odchudzić i wymodelować sylwetkę, zredukować cellulit, pobudzić produkcję kolagenu. Endomasaż nie wymaga szczególnych przygotowań, ale do samego zabiegu trzeba założyć specjalny kostium. Jaka jest jego rola?

Na czym polega masaż podciśnieniowy?

Endomasaż jest dużo intensywniejszy od masażu wykonywanego dłońmi. Do jej przeprowadzenia służy specjalna głowica, zbudowana z dwóch ruchomych rolek, które zasysają skórę z odpowiednio dużą mocą. Wytworzone w ten sposób podciśnienie umożliwia ugniatanie i masowanie również tych głębokich warstw skóry, ale co najważniejsze, endomasaż silnie pobudza układ limfatyczny, co stymuluje odnowę biologiczną tkanek.

Masaż podciśnieniowy pomaga usunąć nadmiar wody i przyspiesza wydalanie toksyn. To doskonała metoda walki z cellulitem czy nadwagą – endomasaż odchudza i wygładza skórę, poprawia jędrność ciała, modeluje zgrabniejszą sylwetkę, spowalnia procesy starzenia. Endomasaż przeprowadza się głównie na udach, pośladkach i brzuchu, gdzie niekorzystne zmiany są zazwyczaj najbardziej widoczne. Już po pierwszym masażu widać sporą poprawę, zaleca się jednak przeprowadzenie całej serii zabiegów.

Dlaczego do masażu podciśnieniowego zakłada się bodysuit?

Endomasaż to bardzo specyficzny rodzaj masażu, dlatego nie robi się go na gołej skórze, tylko trzeba wcześniej założyć specjalny kostium, dostępny na shop.mrotex.com/pl/. Masaż podciśnieniowy nie boli, może co najwyżej powodować lekki dyskomfort, jeśli moc ssania jest za duża. Komfort pacjenta znacząco poprawia także bodysuit, wykonany z lekkiej, elastycznej tkaniny, która idealnie przylega do ciała.

Kostium chroni przed szczypaniem skóry oraz zaciąganiem włosów, nie dopuszcza też do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Dzięki niemu zabieg jest bezpieczniejszy dla skóry oraz bardziej higieniczny, a głowica służąca do masażu podciśnieniowego może pracować bez przeszkód i zasysa fałdy skóry dokładnie tak, jak powinna. Pod kostium można założyć bieliznę, ale jego splot jest na tyle gęsty, że skutecznie zakrywa miejsca intymne. Elastyczne bodysuit jest dostępny w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasować go do każdej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =