Jakie są rodzaje maszyn komunalnych? Poznaj je wszystkie

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie miasta bez odpowiednich maszyn i pojazdów. To właśnie one zajmują się odśnieżaniem czy oczyszczaniem ulic, wywozem śmieci, budową nowych domów oraz koszeniem trawy. Do każdego z tych zadań potrzebny jest zupełnie inny sprzęt. Jakie są popularne rodzaje maszyn komunalnych, które warto znać? Jakie jest ich zastosowanie? Tego dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Kosiarki bijakowe – czym są i do czego służą?

Jednym z niezastąpionych sprzętów w przestrzeni miejskiej jest z całą pewnością kosiarka bijakowa, znana także jako kosiarka mulczująca lub rozdrabniacz. Urządzenie to przeznaczone jest do pielęgnacji terenów zielonych, m.in. do koszenia poboczy dróg, skwerów i parków miejskich. Specyficzna budowa tego urządzenia oraz jego pokaźne gabaryty sprawiają, że wszystkie te zadania wykonywane są szybko, sprawnie, a przede wszystkim efektywnie.

Zamiatarki miejskie – duże maszyny komunalne

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że codziennie jeździsz i spacerujesz po czystych ulicach? Jest to zasługa specjalnych maszyn komunalnych – zamiatarek miejskich. To właśnie one przeznaczone są do usuwania śmieci oraz gruzu z ulic miejskich, parkingów, chodników oraz wszystkich pozostałych miejsc publicznych. Ten rodzaj sprzętów wyposażony jest w specjalne miotły oraz w system odkurzania, który zbiera wszystkie śmieci do specjalnego pojemnika. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego urządzenia? A może zastanawiasz się nad jego ceną? W takim razie odwiedź e-sklep https://sklep.agromex-az.pl/, który specjalizuje się w sprzedaży maszyn komunalnych i rolniczych oraz części zamiennych do różnego rodzaju sprzętów.

Pługi śnieżne

Bez jakiej jeszcze maszyny komunalnej nie byłoby możliwe nasze codzienne funkcjonowanie? Mowa o pługu śnieżnym, który jest nieoceniony podczas zimowych miesięcy. To właśnie pług, czyli specjalna część montowana do pojazdu, usuwa nadmiar śniegu z dróg i ulic, sprawiając, że stają się przejezdne. To z kolei wpływa na bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych.

Posypywarki – niezastąpione każdej zimy

Jakie jeszcze maszyny komunalne sprawdzą się zimą? Z całą pewnością są to posypywarki, których głównym zadaniem jest posypywanie ulic, chodników oraz parkingów solą lub piaskiem. Dzięki temu jazda po oblodzonej powierzchni jest o wiele bezpieczniejsza i komfortowa. Istnieje kilka rodzajów tego typu maszyn, m.in. doczepiane do ciągników rolniczych i samochodów oraz montowane do nadwozia ciężarówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 15 =