Jaki wózek spacerowy dla 3-latka? Podpowiadamy

Zazwyczaj prawidłowo rozwijające się 3-latki świetnie radzą sobie z samodzielnym chodzeniem. Nie oznacza to jednak, że wózek spacerowy może się nie przydać. Czasem okazuje się wręcz niezbędny, np. podczas wakacyjnych wyjazdów – dłuższe dystanse mogą być zbyt dużym obciążeniem dla dziecka. Jaka spacerówka sprawdzi się wtedy najlepiej? W naszym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące tego, na co zwrócić uwagę na zakupach.

Wózek spacerowy dla 3-latka – poznaj dostępne rodzaje

Wśród szerokiego asortymentu wózków dla nieco starszych dzieci wyróżnia się zazwyczaj:

– wózki na trzech kołach (biegowe),

– klasyczne wózki na czterech kołach,

– parasolki.

Warto zaznaczyć, że parasolka znacznie różni się od standardowego wózka spacerowego. Klasyczne spacerówki są wygodniejsze na dalsze dystanse, a dobrze dobrane nadają się do jazdy po niemal każdej nawierzchni. Parasolki natomiast z zasady są bardzo lekkie i kompaktowe – nie zajmują dużo miejsca w bagażniku. Na dłuższe spacery nie są jednak zbyt wygodne. Zazwyczaj siedziska w takich wózkach są stosunkowo małe, dlatego większym gabarytowo dzieciom mogą nie przypaść do gustu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spacerówki dla 3-latka?

Wybór właściwej spacerówki dla 3-latka powinien być oparty o potrzeby dziecka, ale i komfort rodzica. W związku z tym, jakie cechy powinien mieć dobry wózek spacerowy? Do najważniejszych można zaliczyć:

– duże, wygodne siedzisko, najlepiej z rozkładanym oparciem,

– niezawodne, wytrzymałe hamulce,

– pasy bezpieczeństwa i barierka ochronna,

– szeroka budka, która osłoni dziecko przed słońcem,

– duże koła, zapewniające dobrą skrętność pojazdu,

– możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia wózka.

Nie zapomnij, że wózki mają ograniczenia wagowe – dobierz więc odpowiedni do wagi swojej pociechy.

Jaki wózek dla 3-latka sprawdzi się najlepiej? Nasi faworyci

Spośród szerokiego asortymentu dostępnych wózków spacerowych możesz bez trudu dopasować zakup do swoich oczekiwań. Weź pod uwagę fakt, że będzie to prawdopodobnie ostatnia spacerówka, z której będzie korzystało Twoje dziecko. Skup się zatem na wybraniu produktu, którego cena idzie w parze z jakością. Zdaniem wielu rodziców takie modele są dostępne np. w e-sklepie https://www.eurowozki.pl/ – znajdziesz tam wózki spacerowe od sprawdzonych producentów, które posłużą dziecku nawet do 4. roku życia.

Jaki wózek dla 3-latka spełni zatem Twoje oczekiwania? Wybraliśmy dwie najlepsze propozycje:

1. Britax Romer B-Agile – klasyczna spacerówka z niezawodnym systemem zabezpieczeń, doskonale sprawdzi się nawet przy bardzo aktywnych w wózku dzieciach. Elegancki design i kompaktowe wymiary z pewnością spełnią oczekiwania nawet wymagających rodziców.

2. Baby Jogger City Elite 2 – trójkołowiec dla aktywnych rodziców, z maksymalnym obciążeniem do 22 kg. Wygodne siedzisko i duży kosz na zakupy to zdecydowanie atuty tego modelu.

Wybór właściwego wózka spacerowego to gwarancja udanych, rodzinnych wypraw. Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami uda Ci się dopasować najlepszy model!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + cztery =