Jak wybrać ceramikę łazienkową?

Jeśli nie ogranicza nas miejsce w łazience, ani budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ceramikę łazienkową, to mamy nieskończone możliwości przy jej wyborze. Ceramika łazienkowa nie musi być jedynie funkcjonalna, dobrze, aby posiadała także wysokiej klasy design. Niektóre z ofert salonów łazienkowych, są w stanie mile zaskoczyć szerokim asortymentem wzorów oraz kształtów, takich jak choćby obłe misy, geometryczne bloki czy wolnostojące umywalki w kształcie filiżanek. Sprawdź, co salony łazienkowe mają do zaoferowania.

Ceramika łazienkowa – umywalki

Nazywana potocznie ceramiką łazienkową wcale nie musi być wykonana z ceramiki pokrytej glazurą. Różnorodność dotyczy głównie umywalek, i tak aktualnie propozycje dostępne w sklepach łazienkowych proponują ceramikę produkowaną z różnych tworzyw:

  • miedź;
  • kamień naturalny;
  • konglomerat kamienny;
  • materiały kompozytowe, głównie na bazie minerałów oraz żywic;
  • stal;
  • beton;
  • egzotyczne drewno.

Umywalki w kształcie tuby, podblatowe, nablatowe, stojące, wiszące, okrągłe, prostokątne, łączone ze szkłem, podwójne, płytkie, głębokie, tyle tego, że trudno wybrać.

Sedesy i bidety

Z całą pewnością takiej rozmaitości materiału nie znajdziemy w ofercie sedesów i bidetów, niemniej jednak i tutaj producenci nie zawiedli, jako że tu także można wybrać interesujące i oryginalne modele, na przykład ze stalowej blachy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ceramika łazienkowa dostępna jest w przeróżnych kolorach, co znacząco wpływa na możliwość rozwoju aranżacji.

Domowe SPA

Różnorodność kolorów oraz form pozwala na stworzenie idealnej łazienki, która może posłużyć, jako domowe SPA. Warto stworzyć sobie harmonijne otoczenie, tak by można w nim było nie tylko wykonać szybką kąpiel, ale odpocząć po pracy, złapać chwilę oddechu i wyjść z łazienki wypoczętym oraz zregenerowanym.

Czym kierować się przy wyborze ceramiki łazienkowej?

Wybierając ceramikę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej jakość. Łazienkę przecież nie remontuje się co roku, elementy wyposażenia powinniśmy wybierać z rozwagą, tak by mogły służyć nam wiele lat. Muszą więc cechować się dużą wytrzymałością oraz trwałością. Ważne także, aby wybierać umywalkę, bidet czy miskę WC w tej samej stylistyce, z dopasowaniem odpowiednich rozmiarów i kształtów.

Dzięki temu stworzymy łazienkę harmonijną i spójną, w której wszyscy domownicy będą się dobrze czuć. Przy takich możliwościach, jakie mamy obecnie, gdzie salony łazienkowe kuszą swoją różnorodnością produktów, jedynym problemem może być cena, ale i tutaj można przecież znaleźć ceramikę zarówno droższą, jak i tańszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =