Jak się wybić na YouTube w 2021 roku?

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi używa youtuba jako formy przekazu intelektualnego, ale i rozrywkowego, a także do słuchania muzyki. Udostępnianie na youtubie różnych form przekazu, czy to vlogi, czy podcasty, może powodować wielkie zainteresowanie wśród internautów. Prowadzenie kanału na youtube jest jednak pracochłonne, wymaga poświęcenia czasu, pracy i uważności, a także zaradności. Jak się wybić na youtubie? O tym kilka słów poniżej.

Chwytliwa nazwa kanału pomaga się wybić

Aby założyć kanał na youtubie, musimy się zalogować do platformy i umiejętnie zacząć z niej korzystać. Zacząć należy przede wszystkim od wymyślenia chwytliwej nazwy dla kanału. Jest to ogólna zasada, że nazwa powinna być zapadająca w pamięć, oraz najlepiej, by wiązała się z naszą działalnością na youtubie.

Nazwa, która zapadnie w pamięć i będzie zachęcała do odwiedzania kanału jest jednym z czynników, które mówią nam jak się wybić na youtubie. Nazwa musi zachęcić do odwiedzania, ale również do kliknięć. Tak samo z nazwą filmiku, który chcemy, żeby był obejrzany, a kanał subskrybowany. Moglibyśmy pomyśleć, że nazwa to drobiazg, ale jest ona bardzo ważna. Adres powinien przykuwać uwagę, a także informować o tym, kto jest właścicielem kanału.

Przykładem takiej nazwy jest: youtube.com/user/kasiapsycholog albo youtube.com/user/psiaprzyjaciolka. Nazwa kanału sygnalizuje nam wówczas, że właścicielem kanału jest Kasia, która dodaje podcasty psychologiczne. Drugi przykład mówi miłośnikom czworonogów, że dana osoba jest specjalistą w dziedzinie hodowli psów i może dodać ciekawe filmy.

Wiele osób wciąż nie zwraca na to uwagi, lecz jest to kwestia bardzo ważna. Jeśli chcemy zdobyć popularność na youtube, to powinniśmy zacząć od nazwy charakterystycznej dla naszego kanału.

jak zareklamować kanał youtube

Planowanie i regularne dodawanie nowych materiałów

Kolejną istotną kwestią w prowadzeniu kanału na youtube jest planowanie i regularne dodawanie nowych materiałów na kanał. Statystyki mówią, że kanał, który dodaje dwa lub więcej filmików w tygodniu ma większe osiągi, to znaczy, że kanał obserwuje znacznie większa liczba osób i go subskrybuje i komentuje.

Powinniśmy także, zakładając kanał wiedzieć o czym nagrywać filmy na youtube, aby przyciągały one uwagę widzów. Musimy określić również jakich widzów chcemy przyciągnąć. Nasze nagranie z youtube wówczas cieszą się popularnością, a rzeszy fanów przybywa. Nasze filmy znajdują się częściej w polecanych filmach, a Ci, którzy już subskrybują kanał, otrzymują powiadomienia o nowym filmie, który dodajemy.oże być ciężko przebić magiczny próg 500 subskrypcji, istnieje jednak możliwość ich wykupienia, ale to jeszcze nie koniec pomysłów na promowanie filmu na youtube. Równie istotną kwestią w tym jak się wybić na youtubie jest obserwacja konkurencji i kolaboracja z innymi youtuberami. Dobrze byłoby, aby nasze nagranie na youtube były oryginalne i pełne ciekawych treści.

Możemy wymyślić swój własny challenge lub wyjść z ciekawą propozycją pokrewnych kanałów, które już są w serwisie. Popularne filmy na youtube, są również często wywindowane w wyszukiwarce, za pomocą słów kluczowych. A więc jest to tworzenie skutecznych opisów filmów, a także dodawanie tagów. Nie zapominajmy również o interesującej, przyciągającej wzrok miniaturze video youtube. Promowanie filmów na youtube, nie jest kwestią prostą i wymaga naprawdę wiele pracy, ale przynosi również sporo korzyści.

Optymalizacja opisów i filmów YT

Chwytliwy i zawierający frazy kluczowe tytuł nagrania na youtube, to bardzo istotna kwestia. Tytuły filmów powinny mieć charakter marketingowy i być nastawione na zachęcanie użytkownika, mają zapraszać do zapoznania się z przedstawionym materiałem, który dodaliśmy. Pozycjonowane frazy możemy umieścić w tytule, a sama nazwa pliku video ma znaczenie, więc trzeba ją zoptymalizować tak jak tytuł. Aby opis filmu był unikalny, należy dodać:

  • link do strony, która nawiązuje do tematyki naszego nagrania z youtube,
  • krótka notatka, o czym jest film,
  • lista sygnatur z tytułami lub podtytułami naszego nagrania z youtube,
  • oczywiście, link do subskrypcji, to ważne, przy promowaniu kanału youtube,
  • warto dodać link do powiązanych filmów,
  • jeśli posiadamy, to możemy dodać linki do mediów społecznościowych.

Jeśli zastanawiamy się jak się wybić na yt, oraz jak zdobyć popularność na youtube, to powinniśmy zacząć właśnie od takich kroków. Wówczas nasz kanał wygląda profesjonalnie. A to o czym będziemy robić filmy na youtube, zależy wyłącznie od nas, ponieważ to zależy od tego, co chcemy widzom przekazać. Ponad to, opisy naszych materiałów na youtube, powinny zawierać frazy, których wyszukują inni użytkownicy i są one związane z naszą działalnością na youtube.

Idąc tym tropem, przykładowy użytkownik kasiapsycholog, powinna nazywać swoje filmiki, według wyszukiwani innych użytkowników, według słów kluczowych, związanych z jej branżą.

Zdobądź widzów promując swój kanał yt

Promowanie kanału youtube jest pracochłonne, ale opłacalne. Im więcej użytkowników nas ogląda, tym lepiej dla nas. Dodatkowo, aby zwiększyć liczbę obserwujących możemy odpłatnie włączyć kampanie reklamową naszych filmów w GoogleAds. Możemy również utworzyć reklamy, które wyświetlą się przed lub na końcu filmu, taką kampanie możemy rozpocząć w każdej chwili i zakończyć w każdej chwili.

Komentarze do “Jak się wybić na YouTube w 2021 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 10 =