Co musisz wiedzieć o kontach bankowych?

Posiadanie konta bankowego jest koniecznością dla wielu ludzi. Konto bankowe zapewnia Ci dostęp do pieniędzy, które zarabiasz. Zapewnia również łatwy sposób na śledzenie swoich wydatków.

Różne rodzaje kont bankowych

Konto bankowe zazwyczaj posiada trzy różne rodzaje kont: czekowe, oszczędnościowe lub karty kredytowej. Konto czekowe to typ konta, które większość banków oferuje do użytku osobistego, gdzie środki mogą być pobierane za pomocą czeków lub kart debetowych. Zazwyczaj są one prowadzone przez bank komercyjny i są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC).

Konto oszczędnościowe jest oprocentowanym rodzajem osobistego konta bankowego, które płaci niewielkie odsetki lub nie płaci ich wcale, jeśli po prostu znajduje się w banku, ale płaci większe zyski z depozytów, jeśli pozostaje nietknięte przez sześć miesięcy lub dłużej.

Otwieranie nowego konta bankowego

Otwarcie nowego konta to proces, który może zająć trochę czasu, ale nie musi. Z pomocą banków internetowych, możesz otworzyć konto bankowe w zaledwie pięć minut. W tym artykule pokażemy Ci, jak otworzyć konto bankowe z telefonu.

Aby otworzyć konto z telefonu, najpierw wejdź na stronę banku, z którego usług chcesz skorzystać i zaloguj się lub załóż profil bankowości internetowej. Zostaniesz poproszony o podanie nazwiska i adresu, aby instytucja mogła zweryfikować Twoją tożsamość i dostarczyć pocztę. Wszystkie transakcje będą zapisywane w tym profilu, więc upewnij się, że masz do niego stały dostęp, pobierając aplikację na swój telefon. Po weryfikacji, wróć do zakładki „otwórz konto” na ich stronie internetowej.

Komentarze do “Co musisz wiedzieć o kontach bankowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =