Fotele wypoczynkowe – jaki wariant wybrać?

Fotel – kto z nas nie marzy o tym, aby w chłodny jesienny lub zimowy wieczór usiąść w fotelu z ulubioną książką, przed telewizorem i korzystać z całkowitego relaksu w samotności lub w gronie bliskich osób? Brzmi ciekawie, prawda? Czy wiesz w jaki sposób wybrać odpowiedni fotel wypoczynkowy do Twojego salonu lub sypialni? Jakie możliwości przygotowują dla Was producenci?

Co wziąć pod uwagę kupując idealny fotel?

Duże znaczenie mają oczywiście kwestie indywidualne. Fotel powinien być wygodny. Musimy czuć się w nim dobrze, więc nic dziwnego, że sporo osób kupując fotel stacjonarnie chce na nim usiąść, sprawdzić czy jest wygodny i dopasowany do indywidualnych preferencji. W szczególności jeśli fotel dokupowany jest do już posiadanego zestawu wypoczynkowego, to fajnie, aby do niego pasował. Na szczęście oferta jest tak duża, że bez problemu znaleźć można coś odpowiedniego, np. tutaj https://www.galameble.com/fotele-do-zestawow/.

Fotele różnią się między sobą np. obiciem, kolorystyką czy sposobem wykończenia, ale z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza.

Aspekty praktyczne

Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę również pewne obiektywne czynniki. Fotel nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Jesto to bardzo ważne w kontekście zdrowotnym, ponieważ źle dopasowany fotel może nieść ze sobą negatywne konsekwencje dla kręgosłupa i kości udowych. Ważna jest również jego szerokość, ważne jest aby móc w nim wygodnie siedzieć. Jeśli lubisz siedzieć z nogami podwiniętymi to zwróć uwagę, aby siedzisko było naprawdę szerokie. Ale to nie wszystko, bo kolejnym parametrem jest głębokość siedziska. Jak wybrać odpowiednie? Najczęściej przyjmuje się, że długość siedzenia powinna sięgać do ok. ⅓ długości uda w przypadku krzeseł, jednak w fotelach może być ona dłuższa. Jeśli lubisz siedzieć z podwiniętymi nogami – to głębokość nawet powinna być większa, aby było wygodnie i komfortowo.

Ogromne znaczenie ma również oparcie. Powinno być na tyle wysokie, aby zapewnić plecom właściwe podparcie. Jest to bardzo ważne nie tylko dla wygody, ale przede wszystkim dla zdrowia Twojego kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dziewięć =