Czy pluskwy widać gołym okiem?

Pluskwy domowe to jeden z najbardziej irytujących szkodników nawiedzających nasze wnętrza i nie tylko. Pozbycie się tych małych owadów to niemałe wyzwanie, szczególnie jeśli zbyt późno je zauważymy. To też nie jest łatwe z racji na bardzo małe rozmiary. Czy jednak można zobaczyć pluskwy gołym okiem? Kiedy zdecydowac się na odpluskwianie?

Pluskwy domowe — czym są i skąd się biorą?

Pluskwa domowa to owad, który należy do rodziny pluskwowatych. Szkodnika wyróżniają bardzo małe rozmiary, owalne ciało i zamiłowanie do krwi człowieka oraz innych zwierząt ciepłokrwistych.

W przeszłości udało się praktycznie zwalczyć tego niewielkiego owada, przynajmniej w krajach rozwiniętych. Do tego celu używano dichlorodifenylotrichloroeatanu, który znamy też pod skrótem DDT. Związek ten jest jednak zakazany w wielu państwach. Wszystko przez konwencję sztokholmską. Została ona podpisana przez 151 krajów i mówi o tym, że korzystanie z DDT w większości wypadków jest zakazane.

Oczywiście pluskwy do domów trafiają z przestrzeni publicznych, gdzie radzą sobie wprost świetnie. Bardzo często gnieżdżą się na przykład w hotelach czy też hostelach. Sporo tych owadów znajdziemy także w transporcie publicznym czy szpitalach. Pluskwy do domów są też przynoszone przez gości, bądź trafiają do środka wraz z używanymi meblami.

Czy pluskwy można zobaczyć gołym okiem i gdzie ich szukać?

Pluskwy wyróżniają bardzo małe rozmiary. Jeden osobnik z reguły osiąga długość mieszczą się w przedziale od 4 do 6 milimetrów. Szerokość mieści się z kolei w granicy 3 milimetrów. Dlatego zauważenie tego owada gołym okiem potrafi być dość trudne. Zamiast szukania samych pluskiew, lepiej zdecydować się na znalezienie śladów ich obecności.

Takimi są na przykład ukąszenia tych owadów. Najczęściej spotkamy 2 lub 3 ślady obok siebie, które szybko zaczynają swędzieć. Pamiętajmy, że żywią się one ludzką krwią. Pluskwy zostawiają też po sobie odchody. Spotkamy je w formie czarnych lub ciemnoczerwonych plamek. Najłatwiej będzie je zauważyć na materacu, pościeli czy też na ścianach. W razie zobaczenia tych szkodników nie ma co zwlekać. Szybko decydując się na odpluskwianie, zwiększamy szanse na trwałe pozbycie się tego problemu.

Zapraszamy po więcej informacji: Odpluskwianie Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + siedem =