Dlaczego warto korzystać z okresowych przeglądów bram?

W Polsce coraz częściej na posesjach można zaobserwować bramy przesuwne wyposażone w automatyczny napęd. Mają one wiele zalet, gdyż nie zajmują zbyt wiele miejsca, można otwierać je bez wysiadania z auta i doskonale się prezentują. Jeśli jednak mają zapewniać wygodę przez lata, trzeba zadbać o ich stan. Oto dlaczego warto korzystać z okresowych przeglądów bram.

Okresowe przeglądy bramy — zapomniana konieczność

Większość osób montując konstrukcje, jakimi są bramy przesuwne, liczy raczej na to, że po zakończonych pracach montażowych nie będzie trzeba nic z nimi robić z wyjątkiem ich użytkowania. Z racji tego, jak skonstruowane są automatyczne systemy, regularne, okresowe przeglądy powinny być wręcz uznane za konieczność. Szczególnie gdy są to bramy przesuwne.

Okresowy przegląd to jedyny sposób na upewnienie się, że konstrukcja jest gotowa na kolejne lata działania. W jego trakcie zwraca się uwagę przede wszystkim na to, czy napędy do bram przesuwnych pracują prawidłowo i nie uległy zużyciu lub też nie nabawiły się żadnych uszkodzeń. Poza samym napędem, który dba o uruchomienie bramy, bardzo ważnymi elementami są też szyny i rolki. To właśnie one umożliwiają sprawne otwieranie bramy przesuwnej.

Jak przebiega konserwacja bramy przesuwnej?

W trakcie konserwacji bramy przesuwnej dba się o jej odpowiedni stan na wiele sposobów. Konieczna jest między innymi zmiana siły przesuwu. Napędy do bram przesuwnych wraz z upływem czasu powinny działać z coraz większą siłą, by neutralizować straty wynikające ze zużycia.

Samo zwiększenie siły przesuwu nie wystarczy. Trzeba też zadbać dokładnie o stan rolek i szyn. Najlepiej jest je dokładnie wyczyścić, aby różne zanieczyszczenia nie spowalniały i nie utrudniały ich pracy. Jest to fragment, który można wykonać samodzielnie.

Do okresowego przeglądu mimo wszystko lepiej zatrudnić profesjonalistę. To on będzie w stanie dokładnie zbadać elektroniczne elementy napędu bramy, a także stan jej mechanizmu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że czeka ją jeszcze wiele dni bezproblemowej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 2 =