Co zabrać ze sobą na obóz harcerski? Podpowiadamy

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nim również wakacje. Ciepłe miesiące sprzyjają odpoczynkowi i licznym wyjazdom na wczasy. Wśród nich znajdują się rzecz jasna również obozy harcerskie. Twoja pociecha ma zamiar wybrać się na jeden z nich? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co powinno znaleźć się w jej plecaku.

Co zabrać ze sobą na obóz harcerski? Lista najpotrzebniejszych rzeczy

Przed wielkim pakowaniem na długo wyczekiwany wyjazd pod namioty, najpierw warto wraz z dzieckiem zastanowić się nad przedmiotami, które koniecznie musi ze sobą zabrać. Najlepiej będzie umieścić je na jednej liście. W ten sposób oboje będziecie mieli pewność, że o niczym nie zapomnieliście. Co powinno znaleźć się na takiej kartce? Poniżej przygotowaliśmy krótki spis rzeczy niezbędnych na obozie harcerskim. We wszystkie wymienione przedmioty możesz zaopatrzyć się nawet online, np. w e-sklepie https://www.trzypiora.pl/.

1. Ciepła odzież turystyczna

Obóz harcerski często przybiera po prostu formę biwaku. Dla wielu młodych chłopców i dziewcząt spanie pod namiotem, ogniska oraz piesze wycieczki są niezwykłymi przeżyciami, które na długo utrwalą się w ich pamięci. Jednak, aby wspomnienia miały wyłącznie pozytywny charakter, koniecznie zapakuj swojemu dziecku odpowiedni zapas ciepłej odzieży turystycznej. Pamiętaj, że pogoda w zależności od pory dnia i regionu Polski może być bardzo zmienna. Nie zaszkodzi więc wyposażyć pociechę w ciepły polar czy kurtkę chroniącą przed wiatrem i deszczem. Ważne są również odpowiednie skarpety oraz wielofunkcyjna chusta.

2. Wygodne koszulki

Niezależnie od pogody, Twojemu harcerzowi czy harcerce na pewno przydadzą się również wygodne, bawełniane koszulki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby widniały na nich śmieszne napisy czy grafiki nawiązujące do harcerstwa.

3. Latarki

Na obozie harcerskim z pewnością potrzebne będą również latarki. Możesz zdecydować się na klasyczny model albo taki w formie latarki czołowej. A może oba okażą się przydatne?

4. Scyzoryki i inne gadżety

Wyjazd pod namioty zawsze wymaga zgromadzenia wielu różnorodnych gadżetów. W końcu nigdy nie wiadomo, co może okazać się potrzebne. Do tej grupy należą m.in. scyzoryki, rozmaite multitoole, zestaw nierdzewnych sztućców, termosy oraz rzecz jasna śpiewniki. W końcu, co to za obóz harcerski bez śpiewania piosenek przy ognisku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − piętnaście =