Co warto wiedzieć na temat diety sokowej — kilka praktycznych informacji

Dieta sokowa to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn. Dzięki temu, że opiera się na dostarczaniu do organizmu jedynie posiłków o płynnej konsystencji, przyspiesza proces trawienia, metabolizm, a także gwarantuje lepsze przenikanie do organizmu składników odżywczych. Jakie jednak w rzeczywistości efekty może przynieść dieta sokowa i kto może na nią przejść?

Na czym polega dieta sokowa?

Dieta sokowa nazywana też dietą płynną lub po prostu detoksem organizmu. Polega na rezygnacji na kilka dni ze spożywania produktów o stałej konsystencji i zastępowaniu ich sokami z owoców i warzyw. Płynna forma posiłków jest o wiele lepiej tolerowane przez organizm, a dodatkowo stanowi wsparcie dla procesu trawienia, odciąża układ pokarmowy, sprawia, że witaminy i minerały zawarte w jedzeniu szybciej się wchłaniają.

Ile trwa dieta sokowa?

Dieta sokowa nie może trwać zbyt długo, byłaby bowiem zbyt obciążająca dla organizmu. W zależności od tego, jakich rezultatów się po niej oczekuje, a także jakie ma się możliwości. Stosować można ją od 1 do maksymalnie 5 dni. Pomiędzy jedną kuracją detoksykującą a drugą należy zachować odstęp co najmniej 3-4 tygodni, natomiast przystępując do diety sokowej po raz pierwszy, warto skonsultować się z lekarzem.

Jakie soki pije się na diecie sokowej?

Dieta sokowa przeprowadzana jest w oparciu o specjalne soki z owoców i warzyw, które znajdziesz na http://fit-juice.pl/diety-sokowe/. Wyciskane są one metodą cold press, czyli tłoczenia na zimno. Dzięki temu zawierają one większe ilości witamin, minerałów, mikro- i makroskładników, a także nie utleniają substancji odżywczych. W Fit Juice soki tworzone są z ponad 30 różnych owoców i warzyw, dzięki czemu dieta nigdy nie jest nudna. Co jeszcze ważniejsze, smaki można wybrać samodzielnie przy zamawianiu diety, dopasowując je do własnych gustów smakowych. Każdy z zestawów ma również inną kaloryczność, którą też dopasowuje się do własnych potrzeb.

Jakie są efekty diety sokowej?

Podstawowym celem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie mu równowagi, balansu. Kilka dni diety sokowej pomaga także wyregulować pracę jelit, przyspieszyć metabolizm, zredukować problemy ze snem, poprawiać kondycje skóry, wzmocnić układ immunologiczny, oczyścić wątrobę i nerki. Wiele osób pyta też, czy dieta sokowa może wspomagać odchudzanie. Detoks nie jest jadłospisem stricte odchudzającym, ale pośrednim skutkiem jego stosowania jest utrata wagi. Będąc na diecie 5 dni, można stracić ok. 2-3 kilogramy.

Czy każdy może stosować dietę sokową?

Po dietę sokową sięgnąć może każda zdrowa osoba dorosła – najlepiej jednak przed jej przeprowadzenie skonsultować z lekarzem. Należy również pamiętać, że przeciwwskazaniem do detoksu sokami będzie ciąża, okres karmienia piersią oraz choroby przewlekłe takie jak m.in. cukrzyca i nadciśnienie. Na dietę sokową nie mogą też przejść dzieci, młodzież, seniorzy, oraz osoby intensywnie pracujące fizycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 1 =