Czym łóżko kontynentalne różni się od klasycznego?

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Dzięki niemu możesz wypocząć tak, jak lubisz, zregenerować się po ciężkim dniu i nabrać siły na kolejny. Do wyboru masz wiele łóżek, a częsty podział to ten na łóżka kontynentalne i klasyczne, zwane też tradycyjnymi. Czym się różnią i jakie wybrać?

Łóżko kontynentalne – cechy charakterystyczne

Łóżko kontynentalne sprawdzi się dla wszystkich osób, które lubią spać wysoko. Jest wyższe niż standardowe i dlatego będzie odpowiednie dla seniorów czy też kobiet w ciąży. By się na nim położyć, nie musisz się schylać. To czyni je bardziej komfortowym.

Cechą charakterystyczną łóżek kontynentalnych jest ich budowa. Złożone jest z dolnej skrzyni, w której mieści się sprężynowy materac kieszeniowy. Natomiast na górze umieszczony jest dodatkowy top pod postacią materaca, który można dopasować wedle własnych potrzeb. Zaprojektowane w ten sposób łóżko zapewnia duży komfort w nocy i kolejnego dnia. Szeroki wybór łóżek kontynentalnych znajdziesz na stronie: https://furniro.pl/produkty-kategoria/meble/.

Łóżka kontynentalne są uważane za najwygodniejsze i dlatego też można znaleźć je w najlepszych hotelach. Jakość mebla na tym poziomie można osiągnąć wyłącznie przez zakup łóżka utrzymanego właśnie w tym stylu. Zapewnia ono wygodne podparcie dla całego ciała, może być zatem stosowane u osób o różnej wadze.

Czym różni się łóżko kontynentalne od standardowego?

Podstawową różnicą między łóżkami kontynentalnymi i standardowymi jest ich wysokość. Łóżko kontynentalne jest bardziej masywne, a co za tym idzie również wyższe i szersze niż standardowe. To oznacza, że wstawienie go do niewielkiej sypialni może okazać się problematyczne.

Kolejną różnicą między tymi łóżkami jest ich ozdobność. Łóżko kontynentalne posiada duży zagłówek, który stanowi dekorację dla sypialni. Z kolei o ozdobę łóżek tradycyjnych należy zadbać samemu – na przykład poprzez umieszczenie na nich miękkich poduch, koców oraz ozdobnych narzut.

Wyróżnikiem, a także atutem łóżek kontynentalnych jest specjalny pojemnik na pościel. Rzadziej można je spotkać w obrębie łóżek tradycyjnych. Jeśli takie występują, to zazwyczaj mają też mniejszą przestrzeń niż ta dostępna w łóżkach kontynentalnych.

Jakie zalety mają łóżka standardowe i kontynentalne?

Łóżka standardowe i kontynentalne mają sporo zalet i zwolenników. Łóżka drewniane będą odpowiednie do sypialni o każdym rozmiarze. Mogą mieścić się zarówno w przestronnych sypialniach, jak i w tych niewielkich rozmiarów. Małe sypialnie mogą być podkreślone przez drewniane łóżko o jasnym zabarwieniu, co nada im przytulnego uroku. Równocześnie jasne barwy wpłyną też na optyczne powiększenie wnętrza.

Łóżka kontynentalne to lepsze rozwiązanie dla większych przestrzeni, których rozbudowane łóżko nie przytłoczy. Sypialnia, w której zagości łóżko kontynentalne stanie się też niezwykle wygodna. Komfortowy zagłówek sprawi, że zechcesz spędzać w łóżku nie tylko czas w nocy, ale i relaksując się w ciągu dnia. Sprawdź możliwości i wybierz odpowiednie łóżko dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dziewiętnaście =