Bransoletka z bursztynem – poznaj cenne właściwości tej biżuterii

Czy wiesz o tym, że bursztyn ceniony jest nie tylko za swoje wyjątkowe walory estetyczne? Okazuje się bowiem, że może mieć również zbawienny wpływ na zdrowie. Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest bransoletka z bursztynem. Dlatego też, poniżej pokażemy Ci, jakie ma właściwości. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego warto nosić tego typu biżuterię.

Właściwości bursztynu

Już w starożytności wierzono, że bursztyn korzystnie wpływa na zdrowie. Chociaż nadal brakuje badań, które by to potwierdziły, to jest wiele osób, które uważają to stwierdzenie za słuszne. To właśnie z tego względu kamień ten wykorzystywany jest w medycynie ludowej.

Wśród właściwości bursztynu wymienia się głównie:

– uśmierzanie bólu,

– łagodzenie stanów zapalnych,

– przyspieszanie gojenia,

– wzmacnianie odporności,

– działanie uspokajające,

– przeciwdziałanie bezsenności,

– regulację pracy tarczycy,

– łagodzenie migreny,

– łagodzenie dolegliwości astmatycznych,

– łagodzenie dolegliwości reumatycznych,

– wsparcie w walce z nowotworami,

– wpływ na poprawę nastroju,

– działanie na schorzenia laryngologiczne.

Jest to przede wszystkim zasługa zawartego w tym surowcu kwasu bursztynowego. Pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało uwalniany jest on do krwiobiegu. Warto zatem stosować bursztyn nie tylko jako ozdobę, ale także w celu wzmocnienia dotychczasowej kuracji.

Gdzie kupić bransoletkę z bursztynem?

Planujesz kupić bransoletkę z bursztynem? Pamiętaj więc, aby dokładnie sprawdzić źródło jej pochodzenia. Na rynku spotkać można bowiem wiele podróbek, które do złudzenia przypominają naturalny bursztyn. W rzeczywistości jednak są to produkty syntetyczne, które niestety nie mają wspomnianych wyżej właściwości. Szybko też tracą swój urok.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby biżuteria przez lata zachowała swój piękny wygląd, a przy tym wykazywała korzyści zdrowotne, to zajrzyj do e-sklepu https://sklep.amber-ring.pl/brasoletki-z-bursztynem. Znajdziesz tam bransoletki z naturalnym bursztynem, co potwierdza stosowny certyfikat dostarczany wraz z produktem. Co więcej, przy ich produkcji wykorzystuje się tylko i wyłącznie kruszce wysokiej jakości, co z kolei przekłada się na trwałość kamienia oraz jego walory estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =