Szczoteczki soniczne – jak działają i dlaczego warto rozważyć ten zakup? Odpowiadamy

Chcesz, aby mycie zębów stało się łatwiejsze, a zarazem dokładniejsze? Otóż jest to możliwe! Wystarczy, że wymienisz swoją manualną szczoteczkę na soniczną. Model ten staje się coraz popularniejszy, a to wszystko zasługa korzyści, jakie niesie za sobą jego użytkowanie. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci, jak działają szczoteczki soniczne. Dowiesz się również, dlaczego warto rozważyć taki zakup.

Jak działają szczoteczki soniczne?

Zasada działania szczoteczek sonicznych opiera się na wykonywaniu ruchów wymiatających i pulsacyjnych. Są one o wiele delikatniejsze dla Twojej jamy ustnej niż klasyczne szczotkowanie – tym samym nie uszkadzają szkliwa ani dziąseł. Model ten jest w stanie wykonać około kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę, gdzie w przypadku szczoteczek elektrycznych było to zaledwie kilka tysięcy. Jak widzisz, jest to zatem bardzo dużo. Taka wartość nie byłaby więc możliwa w przypadku szczoteczki manualnej.

To jednak nie wszystko. Zastanawiałeś się, dlaczego szczoteczka nazywana jest soniczną? Otóż słowo to pochodzi od słowa sonic, czyli dźwięk. Podczas mycia wytwarzane są bowiem fale dźwiękowe. Mają one właściwości bakteriobójcze. Wzmagają również proces mieszania się śliny z pastą do zębów, tworząc przy tym mikrobąbelki. Dzięki temu podczas mycia jesteś w stanie dotrzeć do każdego zakamarka, w tym również do miejsc trudno dostępnych, takich jak przestrzeń międzyzębowa czy wewnętrzna strona jamy ustnej.

Dlaczego warto rozważyć zakup szczoteczki sonicznej?

Głównym powodem, dla którego powinieneś rozważyć zakup szczoteczki sonicznej, są zdrowsze i bielsze zęby. Jak już wiesz, dzięki temu urządzeniu jesteś w stanie znacznie dokładniej wyczyścić przestrzeń jamy ustnej – pozbywasz się więcej płytki bakteryjnej i docierasz nawet do trudno dostępnych miejsc. To zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Przeciwdziała również wielu schorzeniom, takim jak próchnica, zapalenie dziąseł czy choroby przyzębia.

Gdzie zatem znaleźć solidną szczoteczkę soniczną? Duży wybór wysokiej jakości modeli czeka na Ciebie np. w e-sklepie https://naturazdrowie.pl/szczoteczki-soniczne. Wśród asortymentu umieszczono zarówno tradycyjne modele, jak i takie z bardzo zaawansowaną technologią. Niektóre z nich do czyszczenia nie potrzebują żadnej pasty ani płynu do płukania jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =