Zalety bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna jest jak druga skóra, jej zalety doceniają nie tylko miłośnicy jazdy motorem ale także osoby uprawiające sport na zewnątrz. Bielizna termiczna utrzymuje stałą temperaturę ciała i chroni przed wychłodzeniem ciała w zimowe dni. Z drugiej strony motocyklowa bielizna termoaktywna utrzymuje stałą temperaturę ciała, chroni organizm nie tylko przed zimnem ale również odprowadza wilgoć na zewnątrz w momencie pocenia się. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie chcą rezygnować z aktywności podczas szczególnie zimnych lub gorących dni.

Zalety bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna sprawdza się o każdej porze roku, w przeciwieństwie do bielizny termicznej, która nadaje się na chłodniejsze dni. Bielizna termoaktywna skutecznie odprowadza wilgoć, aby ciało było jak najbardziej suche, co oczywiście wpływa na komfort motocyklisty. Niektóre koszulki i spodnie, zawierają jony srebra, które nadają odzieży właściwości antybakteryjne – zapobiegają rozwojowi bakterii. Ponadto, są one idealne do zwalczania nieprzyjemnych zapachów w gorące dni. Właściwości antybakteryjne posiad również wełna z merynosa, która stosowana jest do produkcji bielizny termoatywnej. Bezszwowa konstrukcja motocyklowej bielizny termoaktywnej sprawia, że jest ona bardziej przyjazna dla skóry. Ponieważ nie ma szwów, nie ma elementów, które mogą powodować otarcia. Dodatkowo, dzięki temu odzież jest bardziej odporna na rozdarcia i inne uszkodzenia mechaniczne.

Jaka bielizna motocyklowa termoaktywna będzie najlepsza?

Bielizna termoaktywna oprócz szybkiego czasu schnięcia zapewnia motocykliście wiele korzyści. Jest to szczególnie istotne podczas długiej jazdy motocyklem. Jednak bielizna termoaktywna może być wykorzystywana zimą do jazdy na nartach lub snowboardzie, a latem do treningu biegowego lub jazdy na rowerze. Wybór właściwego rozmiaru jest kluczowy przy zakupie odzieży termoaktywnej dla motocykli. Odzież nie może być za duża ani za mała, musi odpowiednio dopasować się do ciała. Pamiętaj, że materiał jest elastyczny i będzie skutecznie dopasowywał się do ciała.

Osoby planujące jazdę w ekstremalnie niskich temperaturach powinny rozważyć bieliznę termoaktywną z wełny merynosów. Zanim stała się popularna w świecie motocyklowym, wełna z owiec merynosów była najpierw używana przez alpinistów i himalaistów. Materiał ten jest więc idealnym wyborem na jesień, zimę i wczesną wiosnę. Jego właściwości termisczne są bezkonkurencyjne.

Bez względu na to, jak zimno jest na zewnątrz, możesz zachować ciepło podczas jazdy na motocyklu, jeśli założysz odpowiednią bieliznę termoaktywną. Wysokiej jakości bielizna termoaktywna to gwarancja komfortu w trakcie jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 17 =