Zieleń i skąpane w słońcu górskie krajobrazy

Po długiej i pełnej szarości zimie pierwsze wiosenne słoneczne promienie zwiastują radosny czas. To doskonały moment na regenerację i relaks na łonie natury, gdzie możemy odetchnąć pełną  piersią i cieszyć się budzącą się do życia przyrodą.

Doskonałym pomysłem jest pobyt w górach. Tutaj czekają piękne krajobrazy, ciekawe atrakcje dla wielbicieli aktywności na świeżym powietrzu oraz bezpośredniego kontaktu z naturą, który dobrze nastraja i sprzyja odpoczynkowi.

Polanica-Zdrój jest cały rok idealna pobyt w górach

Idealnym miejscem, które przyciąga pięknem i górskim klimatem jest Polanica-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko u podnóża Piekielnej Góry ma do zaoferowania wiele atrakcji, a bliskość górskich szlaków sprawia, że jest to wspaniała baza wypadowa dla wszystkich kochających długie spacery i górskie wędrówki.

W okresie wiosennym Park Zdrojowy położony w sercu Polanicy-Zdroju oszałamia kolorami tysięcy kwiatów. Soczysta zieleń krzewów i niespotykanych nigdzie indziej dendrologicznych osobliwości to największe walory tego miejsca. Na uwagę zasługuje również idealnie wpisująca się w scenografię parku architektura. Teatr Zdrojowy zbudowany w 1925 roku, Dom Zdrojowy „Wielka Pieniawa” czy interesująca fontanna reprezentują styl klasycystyczny i są świetnie wkomponowane w krajobraz. Ciekawostkę stanowi Park Szachowy. Na szachownicy o powierzchni 100 m2 można rozegrać partię szachów, używając figur wysokości 1,4 m.

Pobyt w górach pełen relaksu i atrakcji

Odwiedzając Polanicę-Zdrój warto zdecydować się na zakwaterowanie w komfortowym miejscu, z którego wyruszymy na spacery i górskie szlaki, a po powrocie odpoczniemy i skorzystamy z wielu regenerujących zabiegów. Hotel SPA w górach to miejsce, gdzie zrelaksujemy się, odrywając się od codzienności, ukoimy ciało i duszę. Kąpiel w basenie czy jacuzzi lub seanse w zespole saun będą doskonałym sposobem na zrelaksowanie się i swoistym dopełnieniem chwil spędzonych na spacerach i wędrówkach po pachnących zielonych górskich szlakach.

Hotel SPA w górach idealnym miejscem na długi weekend

Polanica-Zdrój to nie tylko pełne atrakcji uzdrowisko, ale również bliskie sąsiedztwo niesamowitych górskich szlaków. Urzekającym miejscem, które warto odwiedzić podczas odpoczynku, jest pasmo Gór Stołowych w Sudetach Środkowych.

To miejsce pełne pięknych formacji skalnych tworzących malownicze krajobrazy, które robią fantastyczne wrażenie. By chronić górskie ekosystemy i niespotykane nigdzie w Polsce walory krajobrazowe, w 1993 roku powstał Park Narodowy Gór Stołowych. Na powierzchni 6340 h znalazły ostoję rzadkie gatunki zwierząt i roślin. Warto wybrać się na spacer po pięknym terenie parku, który oświetlony promieniami słonecznymi wygląda niesamowicie. Skalne miasto, na które składa się urzekający labirynt Błędne Skały stanowiący ewenement wśród górskich formacji oraz najwyższy szczyt Gór Stołowych, czyli Szczeliniec Wielki
(922 m n.p.m.) to miejsca godne odwiedzenia. Wzniesienie zbudowane z piaskowca, poddane zostało erozji, która nadała skałom niesamowite kształty, a wyobraźnia odwiedzających to miejsce podpowiada różne skojarzenia i inspiruje do opowiadania niesamowitych historii.

Doskonale przygotowane, pełne pięknych krajobrazów trasy piesze i rowerowe, zachęcają do eksplorowania urokliwych terenów Parku Narodowego Gór Stołowych, czyniąc pobyt w górach atrakcyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − osiem =