W jakich butach pracuje pielęgniarka?

Praca pielęgniarki, czy położnej, a także lekarzy jest wymagająca i wielogodzinna. Często dyżury w szpitalach trwają 12 godzin, a niekiedy sytuacja wymaga, że trzeba zostać dużej. Wiele wiemy o pracy pielęgniarek, ale czy wiemy, jaki wpływ na ich pracę ma odpowiedni strój i obuwie sanitarne? To bardzo ważna kwestia, dlatego przyjrzyjmy się jej.

Wygodne obuwie do pracy w szpitalu

Nie da się ukryć, że praca w szpitalu wymaga odpowiedniego obuwia. Powinno ono być nie tylko wygodne, ale również zdrowe dla stóp. To ważne także dla kręgosłupa i całej postawy. Nie ma się, czemu dziwić, ponieważ praca w szpitalu, to ciężka, wymagająca praca, często opierająca się na bieganiu, dźwiganiu, chodzeniu. Dlatego cały uniform, a zwłaszcza buty, powinny być wygodne. Do rodzajów butów nadających się do pracy w szpitalu należą:

  • drewniaki i chodaki medyczne,
  • klapki medyczne,
  • kapcie baleriny,
  • obuwie operacyjne,

Buty medyczne, to nie tylko atrybut lekarzy, to również odpowiednie okrycie stopy dla pielęgniarek i położnych. Warto dla własnego zdrowia, zainwestować w dobrej jakości buty dla pielęgniarek. Niektóre warunki pracy w szpitalu są specyficzne, dlatego należy przy wyborze również brać pod uwagę jaki to będzie charakter pracy. Inne buty nadają się dla instrumentariuszki na sali operacyjnej, a inne dla położnej, czy pielęgniarki pracującej w większości na oddziale.

Jakie powinny być buty dla pielęgniarki?

Buty dla pielęgniarki muszą być wygodne i podtrzymujące. Buty, które mają miękkie wnętrze, dużo bardziej zapewniają komfort. Wnętrze to formuje but do stopy, dzięki czemu buty są dostosowane idealnie pod każdego indywidualnie. Tego rodzaju obuwie zapewnia również dobrą amortyzację i zapobiega wstrząsom podczas pracy i przemieszczania się po oddziale. Ważne jest to szczególnie na oddziałach ratunkowych, gdzie trzeba działać bardzo szybko. Buty dla pielęgniarki, powinny mieć również miękką stronę zewnętrzną, tak, aby zmniejszyć tarcie. Dzięki temu uniknąć można zmęczenia i bólu stóp w ciągu dnia.

Pomyślmy o swoim bezpieczeństwie

Pamiętajmy, że obuwie sanitarne, powinno być nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Wygodne buty do pracy w szpitalu, to także takie, które zapewni nam bezpieczeństwo. Takie buty to buty antypoślizgowe. Są one niezbędne dla pracowników szpitali – lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników, a także salowych i laborantów. Wygodne buty do pracy w przychodni są niezbędne, ponieważ wielokrotnie pracownicy mają do czynienia z warunkami trudnymi. Dzięki obuwiu antypoślizgowemu, możemy uniknąć wypadków w pracy, a tym samym nieprzyjemnych skutków upadków i pośliźnięć. Dlatego przed zakupem sprawdźmy, jakie buty mają cechy i w jakich warunkach można w nich pracować. Obuwie antypoślizgowe zwiększa przyczepność, a także zapewnia komfort pracy w szpitalu. Mamy tam do czynienia również z różnymi nawierzchniami, dlatego buty miękkie, z odpowiednią podeszwą będą sprzyjać komfortowi pracy zarówno w szpitalu jak i przychodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 14 =