Usuwanie tatuażu laserem Picosure – jak wygląda zabieg?

Tatuaż zrobiony w przypływie chwili z czasem może przestać się podobać. Na szczęście, usuwanie tatuażu laserem jest w stanie skutecznie pozbyć się pigmentu ze skóry. Na czym polega zabieg przy wykorzystaniu technologii Picosure i czy rzeczywiście dobrze radzi sobie z tatuażami? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści niniejszego artykułu.

Czym jest urządzenie Picosure?

Picosure to nowoczesna technologia, wykorzystywana do rewitalizacji skóry oraz usuwania tatuaży. Co ważne, po zabiegu z jego użyciem nie jest konieczna długotrwała rekonwalescencja. Laser Picosure wykorzystuje impuls nazywany pikosekundą. Jest to czas 100 razy krótszy, niż nanosekunda, dzięki czemu laser wyróżnia się wysoką skutecznością. Właśnie dlatego technologia daje zadowalające efekty w zakresie usuwania tatuaży.

Oprócz tego, urządzenie wykorzystujące laser Picosure znajduje zastosowanie w leczeniu skomplikowanych przebarwień skóry, wywołanych promieniami słonecznymi oraz zmianami hormonalnymi. Technologia cechująca się szybkością i precyzją sprawia, że sam zabieg jest niezwykle komfortowy dla pacjenta. Dodatkowym atutem Picosure jest fakt, że jest on bezpieczny dla większości pacjentów.

Co oferuje laser Picosure?

Laser Picosure można wykorzystać do takich zabiegów jak usunięcie:

    • tatuażu,
  • makijażu permanentnego,
  • przebarwień,
  • blizn potrądzikowych,
  • rozszerzonych porów,
  • rozstępów,
  • zmarszczek powierzchniowych.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem pacjent jest poddawany miejscowemu znieczuleniu. Dzięki temu sama procedura jest mniej odczuwalna przez pacjenta. W przypadku usuwania tatuażu, specjalista kładzie na miejsce zabiegowe dodatkowo krem chłodzący.

W trakcie zabiegu krótkie impulsy rozbijają pigment barwnika, dzięki czemu jest on łatwiej usuwany ze skóry. Działając laserem na blizny i rozstępy dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry, celem pobudzenia procesów naprawczych w jej głębszych partiach.

Zabieg z wykorzystaniem Picosure polega na naświetlaniu wybranej partii skóry wiązką laserową. Całość trwa około 15 minut.

Jakie są efekty pozabiegowe?

Pierwsze rezultaty zastosowania lasera można zobaczyć już w pierwszych chwilach po zabiegu. Dodatkowo, efekty jego wykorzystania potęgują się z czasem. Widać to szczególnie w przypadku procesu usuwania niechcianego tatuażu. Pigment pod skórą z czasem staje się coraz bledszy, ponieważ jest on stopniowo niwelowany przez komórki odpornościowe skóry. Warto też zwrócić uwagę na to, że rezultaty użycia lasera są długotrwałe.

Ile serii Picosure na niechciany tatuaż?

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy zastosować od 4 do 6 zabiegów. Po tym czasie tatuaż powinien całkowicie zniknąć lub być widoczny w niewielkim stopniu.

Picosure to wyjątkowa technologia, która umożliwia całkowite pozbycie się niechcianego tatuażu. Oprócz tego, laser może pomóc pozbyć się blizn potrądzikowych czy drobnych zmarszczek. Z powodu wieloaspektowego działania urządzenia, warto rozważyć poddanie się zabiegowi z jego wykorzystaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 11 =