Projektujemy pokój dziecięcy – co powinniśmy wiedzieć?

Urządzenie pokoju dziecięcego stanowi często wyzwanie dla wielu osób. Pokój dziecięcy to pomieszczenie spełniające kilka funkcji w związku z czym powinien być urządzony w sposób niezwykle funkcjonalny. Nie bez znaczenia jest oczywiście też wystrój pokoju dziecięcego. Projektowanie pokoju dziecięcego powinno uwzględniać wiek, płeć, potrzeby i zainteresowania naszego dziecka. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziecięcego?

Projektujemy pokój dziecięcy – funkcjonalność to podstawa

Każdy pokój dziecięcy powinien być tak urządzony by dziecko miało miejsce do spania, odpoczynku, nauki, zabawy. Musimy zagospodarować miejsce na przechowywanie ubrań dziecięcych zabawek. Funkcjonalność w pokoju dziecka to bardzo ważny element, który musimy wziąć pod uwagę kiedy projektujemy pokój dziecięcy. I od zagospodarowania wnętrza pokoju zawsze rozpoczynamy urządzenie pokoju dla dziecka jak również każdego innego wnętrza. Od tego zależeć będzie komfort przebywania w pokoju. Planując rozstawienie elementów w pokoju musimy opierać się na dokładnych wymiarach biorąc pod uwagę układ okien, drzwi, wnęki. Musimy też zastanowić się czy pokój dziecięcy chcemy zaprojektować na teraz czy na dłuższy czas. Jeśli pokój ma służyć dziecku dłużej warto jest zainwestować w porządną zabudowę, meble na wymiar dzięki którym w najbardziej optymalny sposób wykorzystamy dostępną przestrzeń. Funkcjonalne i wielofunkcyjne meble, np. antresola czy łóżko z biurkiem pomogą również w sposób funkcjonalny zagospodarować wnętrze pokoju dziecięcego. Jeśli pokój naszego dziecka jest mały musimy zabaw również o jego optyczne powiększenie. Uzyskamy to dzięki odpowiedniej aranżacji pokoju. To wszystko brzmi tak prosto, gorzej kiedy mamy przejść do realizacji nie dziwi więc fakt, że mnóstwo jest zapytań w internecie typu : projekt pokoju dziecięcego cena czy ile kosztuje projektanta wnętrz?

Aranżacja pokoju dziecięcego – meble, dekoracje i dodatki

Meble w pokoju dziecięcym poza tym, że powinny być funkcjonalne, powinny być też bezpieczne i dawać dziecku możliwość samodzielności. Jeśli zależy nam na tym by pokój dziecięcy posłużył na dłużej postawmy na sprytne rozwiązania typu łóżko rosnące razem z dzieckiem czy takie też biurko z możliwością regulacji wysokości.

Jasna kolorystyka np. kolory typu biel, beż, jasne szarości, pastele i dobre oświetlenie optycznie powiększą wnętrze oraz taka neutralna baza pozwoli na stworzenie aranżacji pokoju dziecka na wiele sposobów a pokój będzie można w prosty sposób w miarę upływu czasu poddać metamorfozie. Jedną ze ścian można udekorować fototapetą. Nieco bardziej dziecięce motywy można wkomponować przy użyciu naklejek na ścianę czy plakatów – plakaty i naklejki można potem łatwo zdjąć i wymienić – czy za pomocą mniejszych dekoracji, np. poduszek, dywanu. Takie dekoracje mogą być w różnych kolorowych wzorach i motywach i je też można łatwo wymienić. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że pokój jest bardziej uniwersalny.

Projekt pokoju dziecięcego – sposób na pięknie i funkcjonalnie urządzone wnętrze

Jeżeli nie wiesz jak urządzić pokój dla swojego dziecka, co jest częstą sytuacją przy samodzielnej aranżacji rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz, który wykonana projekt pokoju dziecięcego pod konkretne wnętrze, preferencje i możliwości finansowe. Możemy to zrobić stacjonarnie lub zdalnie. Przykładem biura projektowego gdzie możesz zlecić usługę projektowania pokoju dla dziecka i nie tylko jest Fabryka Projektów. Dzięki otrzymanej wizualizacji wnętrza zyskujemy obraz tego jak pokój dziecka będzie prezentował się jeszcze zanim zabierzemy się za realizacje. Zyskujemy pewność że pokój jest funkcjonalnie zagospodarowany a wystrój wnętrza pokoju dziecka jest odpowiedni i spójny stylistycznie. Ponad to oszczędzamy czas na poszukiwanie pomysłu, bieganie po sklepach w celu znalezienia odpowiednich mebli, dekoracji, dodatków i elementów wykończeniowych jak farby, tapeta, podłoga. Dokładniej z tym jaka jest cena projektu oraz ze szczegółową ofertą na projekt pokoju dziecięcego zapoznasz się tutaj https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/projekt-pokoju-dzieciecego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 20 =