Telefon Samsung składany – do czego może służyć?

Składane telefony zostały wyposażone w elastyczne wyświetlacze – czy wiedziałeś, że ekrany tego typu mogą zapewnić Ci nowe możliwości użytkowe? Jeżeli nie, to koniecznie powinieneś dowiedzieć się więcej na ten temat. Możliwe, że te urządzenia będą w stanie ułatwić Twoje codzienne funkcjonowanie!

Składane smartfony – czego trzeba się koniecznie dowiedzieć na ich temat?

Chcesz podjąć przemyślaną decyzję zakupową? W takim razie powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Musisz zacząć od zapoznania się z podstawowymi informacjami – pomogą Ci one w podjęciu właściwego wyboru.

Składane smartfony to niewątpliwie innowacyjne urządzenia, które cechują się elastycznymi ekranami. Powinieneś wiedzieć, że dzielą się na dwa główne rodzaje:

  • fold – rozkładają się jak książka;
  • flip – składają się na pół (przypominają więc popularne kiedyś telefony z klapką).

Obie konstrukcje zapewniają unikalne doznania podczas użytkowania i cechują się odrobinę innym zastosowaniem. Pierwsza jest przeznaczona dla osób poszukujących kompaktowych tabletów; druga natomiast przede wszystkim dla użytkowników ceniących sobie małe rozmiary telefonu, ale niechcących rezygnować z dużego wyświetlacza.

Czy wybrany przez Ciebie telefon Samsung składany będzie wytrzymały? Tak, ale pod jednym warunkiem – będziesz musiał o niego dbać oraz właściwie użytkować (czyli zgodnie z zaleceniami producenta). Wówczas powinien być trwały i odporny na potencjalne uszkodzenia.

Kompaktowy smartfon składany – przykładowe użycie

Jak używać kompaktowy smartfon składany? Istnieje wiele różnych sposobów. Przede wszystkim można korzystać z niego podczas wykonywania wszystkich standardowych czynności; większy ekran przyda się do:

  • pisania wiadomości;
  • czytania e-booków;
  • malowania i rysowania (może dodatkowo ułatwiać to rysik S Pen);
  • szybkiego edytowania dokumentów tekstowych;
  • streamowania filmów i seriali;
  • rywalizacji w grach mobilnych (a zwłaszcza internetowych).

Ponadto przydają się do wykonywania fotografii – oba rodzaje konstrukcji da się ustawiać w różnych kątach, a dzięki temu uzyskiwać optymalną pozycję do zrobienia zdjęcia. Możliwość ta może być wykorzystana również podczas wideorozmów biznesowych. Prezentować profesjonalnie może się wówczas nawet niespodziewany call.

Telefon składany Samsung Galaxy Z – Fold czy Flip?

Który Samsung Galaxy Z wybrać: Flip5 czy Fold5? To zależy. Musisz zastanowić się nad tym, w jaki sposób będziesz głównie używać swojego telefonu.

Jeżeli chcesz korzystać ze swojego smartfona do pisania, rysowania i oglądania, to powinieneś zdecydować się na Samsung Galaxy Z Fold5. Wykorzystując rysik S Pen, jego obsługa może zacząć przypominać używanie zeszytu i długopisu – może okazać się to przydatne podczas spisywania notatek w pracy lub szkole.

Samsung Galaxy Z Flip5 będzie natomiast poręczny. Zmieści się do prawie każdej kieszeni i nadaje się świetnie do codziennego oraz niewymagającego użytku.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =