Szukasz idealnej pamiątki na bierzmowanie? Sprawdź nasze propozycje na wyjątkowy prezent

Bierzmowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Należy do grupy tak zwanych sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Nazywane jest również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. W końcu to właśnie podczas biskupiego namaszczenia, bierzmowany otrzymuje łaskę siedmiu darów Ducha Świętego. Takie wydarzenie po prostu wymaga odpowiedniego upamiętnienia. Jeśli więc Twoje dziecko, wnuk lub chrześniak przygotowuje się do przyjęcia bierzmowania, koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem, z którego dowiesz się, jaki prezent sprawdzi się na taką wyjątkową okazję.

Pamiątka bierzmowania – wspomnienie ważnego sakramentu

Bierzmowanie to bardzo ważne doświadczenie w życiu młodego chrześcijanina. Nie jest to jednak tak hucznie świętowane, jak Chrzest Święty czy Pierwsza Komunia Święta. Mimo tego, wysoka ranga tego sakramentu sprawia, że wydarzenie to jest godnym zapamiętania. Piękne wspomnienia może przywołać wyjątkowy prezent, będący zarazem pamiątką sakramentu. Poniżej znajdziesz listę kilku ciekawych pomysłów na upominek z okazji bierzmowania. Wszystkie wymienione przez nas propozycje czekają na Ciebie np. w ofercie e-sklepu https://jakobczak.pl/.

Biżuteria religijna

Chyba najpopularniejszym rodzajem prezentu na wydarzenia związane z przyjęciem któregoś z sakramentów świętych jest biżuteria religijna – zwłaszcza ta w postaci naszyjników z krzyżami. W końcu nie tylko prezentują się one pięknie i elegancko, ale są również symbolem przywiązania do wiary chrześcijańskiej.

Różaniec

Dobrym pomysłem na prezent będzie również różaniec. Możesz zdecydować się zarówno na wersję klasyczną, jak i taką w postaci jedynie dziesiątka koralików różańcowych. Dużą popularnością cieszą się również różańce w formie bransoletki czy pierścionka, który można mieć zawsze przy sobie.

Pismo Święte i modlitewnik dla dorosłych

Doskonałym wyborem będzie również podarowanie Pisma Świętego czy modlitewnika dla dorosłych. Z ich pomocą młody chrześcijanin będzie mógł zgłębiać tajniki swojej wiary i modlić się bardziej dojrzale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =