Świąteczny salon – jak wybrać wygodne i efektowne meble wypoczynkowe?

Wszyscy już wiedzą, że zrobiło się chłodniej, Boże Narodzenie jest za rogiem, a igliwie już pachnie. Może więc warto pomyśleć o przystosowaniu swojego domu do Świąt? Bynajmniej nie chodzi o połyskujące gwiazdki, drzewko przystrojone w bombki czy zabawnego bałwana; chodzi o sprawę większego kalibru – o wygodne i efektowne meble wypoczynkowe, które umilą zimowo-świąteczny czas.

Zainspiruj się obowiązującą modą!

Absolutnie nikt nie ma obowiązku każdego dnia studiować przeszłych, aktualnych i przyszłych trendów, niczym Ebenezer Scrooge w wigilijną noc analizujący sytuację życiową. Wystarczy jakiś czas przed nadchodzącym sezonem zajrzeć do katalogów wnętrzarskich, bądź na strony sklepów oferujących określone produkty, na przykład meble tapicerowane.

Elfy donoszą, że magazyny Marketu Meblowego wypełnione są stylowymi zestawami wypoczynkowymi, które nietrudno znaleźć we wspomnianych czasopismach. W zależności od liczebności rodziny czy planów związanych z zapraszaniem gości wybierać można zestawy 2-, 3-, a nawet 5-elementowe. W każdym z zestawów podstawą jest dwu- lub trzyosobowa kanapa, do której bez trudu dopasować można idealnie współgrający wygodny fotel, oryginalną pufę czy praktyczny podnóżek. Nie brakuje gotowych propozycji, w których rządzi klasyka i luksus oraz rozwiązań iście ekstrawaganckich.

Proszę jednak pamiętać, że modna kanapa czy fotel uszak to nie tylko ogólne wrażenie, które wysuwa się na pierwszy plan ze zdjęcia w katalogu. Dopiero korzystanie z mebla weryfikuje i definiuje jego wartość. Pragniemy przez to powiedzieć, że wraz z modą ewoluują także materiały wykorzystane do produkcji. W Święta jest to o tyle istotne, że chlapnięcie aromatyczną kawą czy oszałamiającą zapachem herbatą na nowiutką tapicerkę może popsuć humor. No, chyba że jest to łatwa do czyszczenia i odporna na zabrudzenia tkanina.

Skup się na stylu i barwie mebla wypoczynkowego

Nie ulega wątpliwości, że istotną rolę zarówno w tworzeniu świątecznego klimatu, jak i podążania za aktualnymi trendami grają kolory. Barwa mebla i dodatków sugeruje czy w danym wnętrzu masz poczuć ukojenie, pobudzenie czy odnieść wrażenie, iż znajdujesz się w wyjątkowo eleganckim salonie.

W tym sezonie zimowym oprócz kontrowersyjnej czarnej choinki dominują:

 • purpura;
 • ultramaryna;
 • klasyczny niebieski;
 • klasyczna zieleń;
 • ceglasty;
 • czerwony;
 • brąz;
 • pudrowy róż;

Dokonując wyboru spośród propozycji sklepu, którego produkty przetestowało już wielu klientów, zyskujesz także mebel nie tylko zachwycający odcieniem i solidnością, ale także wpisujący się w nieustająco atrakcyjny skandynawski szyk ze względu na charakterystyczną dla mebli z tego regionu bryłę i wysokie nóżki.

Zastanów się, czego potrzebujesz!

Wybierając wygodne i efektowne meble wypoczynkowe za pośrednictwem strony Marketu Meblowego, nietrudno odnieść wrażenie, że propozycji jest… zbyt wiele! Wbrew popularnemu powiedzeniu ”co za dużo to niezdrowo” nasi klienci zachwycają się jednak ogromnym wyborem: w ich nie tylko świątecznym salonie prym wiodą komplety różnego typu i konfiguracji. W wyborze odpowiedniego produktu pomaga bowiem… opcja filtrowania!

Poszukiwanie mebli do świątecznego salonu rozpocznij od ustawienia preferencji dotyczących kompletu, które obejmują między innymi:

 • ilość i rodzaj elementów w zestawie;
 • ilość miejsc do użytkowania;
 • kolor mebla;
 • funkcja oraz powierzchnia spania;
 • obecność pojemnika na pościel;
 • strona narożnika;

Dostosuj meble do siebie, a nie siebie do mebli

Pamiętaj jednak, że to Tobie mają służyć meble, a nie Ty im. To moda jest dla Ciebie, a nie Ty po to, by miał kto z aktualnych trendów korzystać. A zatem, pomimo wszelkich atrakcyjnych propozycji, pomimo aktualnie obowiązującego stylu minimalistycznego, pomimo szaleństwa na punkcie czarnej choinki sugeruj się przede wszystkim swoimi potrzebami, swoją wygodą, swoim gustem. Niech te Święta będą kolorowe i stylowe, ale… po Twojemu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 19 =