Samochody poleasingowe z salonu

Jeszcze nie tak dawno jedynymi miejscami, gdzie można było zakupić samochód używany, były komis i handel samochodowy. Oczywiście za sprawą internetu również kupno od osoby prywatnej stało się niezwykle łatwe. Wszystko zmieniło się od momentu, kiedy na rynku pojawiła się możliwość pozyskania samochodu w leasingu. To zaś sprawiło, iż salony samochodowe w swojej ofercie zaczęły mieć samochody używane poleasingowe. Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na zakup samochodu używanego z salonu? Jak wiadomo, zakup auta w komisie wiąże się z ryzykiem, czego nie można powiedzieć o salonie samochodowym.

Różnice między salonem a komisem samochodowym

To, czym różni się zakup samochodu używanego z salonu od zakupu z komisu, to bezpieczeństwo. Samochody używane z gwarancją, jaką oferuje większość salonów samochodowych, to przede wszystkim możliwość naprawy samochodu w okresie 12 miesięcy od dnia zakupu pojazdu, a także opcja zwrotu pieniędzy w przypadku, gdy okaże się, że samochód posiada bardzo dużą usterkę.

Warto jednak wspomnieć, że auta zakupione w salonie samochodowym bardzo rzadko okazują się wadliwe, więc stosunkowo w niewielu przypadkach dochodzi do ich naprawy, nie mówiąc już o zwrocie pieniędzy. Samochody pochodzące z salonu są bardzo wnikliwie sprawdzane przez dealerów, którzy w ten sposób dbają o swoją reputację. Żaden szanujący się dealer nie pozwoli sobie na ukrywanie usterek samochodów z salonu.

Auto używane poleasingowe z salonu

Samochody używane z salonu to głównie auta poleasingowe. Zaletą tych samochodów jest to, iż są one poddawane regularnym badaniom technicznym oraz przeglądom i dzięki temu możemy mieć niemalże 100% pewność, że są one sprawne i bezpieczne. Dealerzy sprawdzają takie auta bardzo wnikliwie, a to daje gwarancję dobrego stanu technicznego.

Niestety tego samego nie można powiedzieć o komisach samochodowych, które jeszcze nie tak dawno były jedynym miejsce, w którym można było zakupić samochód. Większość Polaków zniechęciła się do zakupu samochodu w komisie lub na handlu samochodowym, ponieważ bardzo często ukrywane były usterki tychże aut, co wiązało się z dodatkowymi kosztami naprawy oraz brakiem bezpieczeństwa podczas jazdy.

Auto z salonu to gwarancja bezpieczeństwa

Tak jak kiedyś mówiło się, że zakup auta w komisie jest jak rosyjska ruletka, tak dzisiaj auto zakupione w salonie to niemalże 100% pewność, że auto jest sprawne, bezpieczne, a do tego salony dają możliwość naprawy samochodu przez okrągły rok od zakupu pojazdu. To, co przyciąga coraz większe rzesze zainteresowanych kupnem samochodu do salonów, to możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku złego stanu technicznego pojazdu.

Niewątpliwie pewne używane auta możliwe są do zakupienia jedynie w salonach samochodowych. Ciekawą opcja jest także dostęp do wglądu w historię użytkowania danego samochodu. Można w ten sposób sprawdzić, czy auto brało udział w jakichkolwiek kolizjach i jakich napraw dokonywano. https://uzywanegrupacygan.pl/ to bez wątpienia gwarancja bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =