Rozważ wynajem pojazdu zamiast jego zakupu

Często jest tak, że klient nie potrzebuje samochodu na co dzień, lecz od czasu do czasu doskwiera mu brak własnego środka. W takim przypadku nierzadko decyduje się ona na wynajem samochodu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących wynajem auta. Można je wynająć na krótki, średni, jak i długi termin. Opcji jest sporo, dlatego każdy przedsiębiorca, jak i klient indywidualny dobierze idealną dla siebie. Nie trzeba od razu kupować auta, żeby co jakiś czas jeździć samochodem. Na wynajem auta decyduje się coraz więcej ludzi nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach Europy.

Na wynajem krótkoterminowy auta decyduje się coraz więcej klientów indywidualnych. Nierzadko na takie rozwiązanie decydują się też właściciele firm chcący wypożyczyć auto na spotkanie biznesowy bądź na firmowy wyjazd. Warto zaznaczyć, że wynajem krótkoterminowy samochodu to umowa między wynajmującym a najemcą. Na jej podstawie wynajmujący zobowiązany jest do udostępnienia samochodu do użytku przez określony okres. Najemca natomiast zobowiązuje się do zapłaty określonej kwoty za korzystanie z pojazdu. Mowa tutaj o bardzo opłacalnym sposobie na korzystanie z nowego samochody przez krótki okres, na przekład przez parę dni. W ten sposób ograniczy się koszty oraz obowiązki. Najczęściej wynajem krótkoterminowy trwa od kilku godzin do miesiąca. Wiele w tej kwestii zależy jednak od konkretnej firmy.

Na wynajem krótkoterminowy auta najczęściej decydują się właściciele firm. Mowa tutaj o osobach oczekujących na nowy samochód. Często ludzie rozważają wynajem długoterminowy pojazdu, lecz chcą wcześniej przetestować taką formę finansowania. W przypadku prowadzenia sezonowych projektów ludzie również wybierają takie rozwiązanie. Wynajem średnioterminowy oferowany jest przez wiele firm. Jeżeli przedsiębiorca dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą i nie chce deklarować się na dłuższy okres, powinien rozważyć takie rozwiązanie. Wynajem średnioterminowy związany jest z wieloma korzyściami. Zaoszczędzone fundusze można przeznaczyć na inne aspekty życia. Możliwe jest odliczenie kosztów najmu od podatku, co jest obecnie priorytetem dla wielu polskich przedsiębiorców.

Okazuje się, że z podatkowego punktu widzenia wynajem długoterminowy auta traktowany jest jak leasing operacyjny, lecz bez wymogu wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy. Warto zaznaczyć, że cechą charakterystyczną umowy wynajmu długoterminowego samochodu jest wpisanie w nią maksymalnego rocznego przebiegu pojazdu, co jest bardzo korzystną opcją. Firmy oferujące taką możliwość najczęściej oferują darmowe przeglądy oraz naprawy. Do tego dolicza się bezpłatną zmianę opon i nie tylko. Decydując się na wynajem długoterminowy pojazdu, klient godzi się na to, że przez czas trwania umowy musi płacić za koszt jego użytkowania. Nie musi on spłacać całej wartości auta, dlatego na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Czas trwania takiej umowy to okres od 12 miesięcy do nawet 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =